FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP

 

JARNÝ ISLAND

Lektori: Filip Hrebenda , Marián Kuric

 

Miesto konania: Island

Termín: 02.04.2021 - 11.04.2021

Nenechaj si utiecť nekonečnú krásu Islandu vo farbách jesene, to všetko počas 10 dňového foto workshopu. Zaži čaro Islandu, kde si príroda píše scenár podľa seba, a teda ho aj často mení. Mesačný ostrov v Atlantickom oceáne so severskou klímou je skutočnou európskou exotikou. Krajina ohňa a ľadu, zeleného machu a čiernej lávy je plná hučiacich vodopádov, driemajúcich sopiek, rozľahlých ľadovcov a vybuchujúcich gejzírov - skutočný raj pre fotografa.

PRE KOHO JE WORKSHOP URČENÝ?

Workshop je určený pre začínajúcich ako aj pokročilých krajinárskych fotografov, ktorí radi cestujú, spoznávajú nové miesta a chcú posunúť svoju tvorbu o niečo ďalej. Taktiež je vhodný pre všetkých fotografov, ktorí chcú stráviť príjemné chvíle v uvoľnenej atmosfére s ľuďmi s rovnakými záujmami v dychberúcom prostredí tajomného Islandu.

vestrahorn1-web.jpg

ČOMU SA BUDEME POČAS WORKSHOPU VENOVAŤ?

- Cieľavedomé naplánovanie fotografie
- Kompozícia v krajinárskej fotografii
- Správne nastavenia fotoaparátu
- Správne používanie filtrov
- Práca so svetlom

- Fotografovanie nočnej oblohy a polárnej žiary
- Techniky skladania fotografií
(Panoráma, HDR, Focus Stacking)
- Výtvarná stránka krajinárskej fotografie (Teória farieb...)

- Profesionálna editácia fotografií
- Export a publikovanie

 

(Tzn., prejdeme si kompletný proces vzniku fotografie - od jej naplánovania, cez odfotenie až po finálnu verziu dokončenú postprocesom)
 

The Golden path

ČO BUDEŠ POČAS WORKSHOPU POTREBOVAŤ?

- Digitálny fotoaparát s možnosťou fotiť do formátu RAW so základným objektívom (širokouhlý objektív, teleobjektív a ďalšie sú výhodou, nie však nutnosťou)
- Náhradné batérie do fotoaparátu,nabíjačka

- Filtre (nie sú nutnosťou)
- Statív (odporúčame pevný stabilný statív - na Islande býva veterno)
- Vhodné teplé oblečenie (NEPODCEŇOVAŤ! Aj keď na Islande nebýva nejaká výnimočná zima, častý vietor má veľmi ochladzujúci účinok. Zvlášť v noci pri fotení polárnej žiary, keď stojíme na mieste - pred workshopom ti s výberom vhodného oblečenia veľmi radi pomôžeme)
- Vhodná nepremokavá obuv (Odporúčame pribaliť si aj lacné zateplené gumáky - sú neoceniteľnou pomôckou pri fotení na pláži / pri vode)

- Čelovku
- Batoh na prenášanie fotovýbavy/oblečenia...
- Vlastný notebook s nainštalovaným programom Adobe Lightroom a Photoshop 
(NOTEBOOK VŠAK NIE JE NUTNOSŤOU! Skôr výhodou pri lekciách Post-Procesu)
- Chuť učiť sa novým veciam a dobrú náladu :-)

Blue Gem

MIESTA, KTORÉ POČAS WORKSHOPU NAVŠTÍVIME

Prvou dvojdňovou zastávkou bude takzvaný "Malý Island" na západe krajiny, ktorý pravdepodobbne poznáš vďaka ikonickej hore "Kirkjufell". Okrem nej však máme na tomto malom polostrove niekoľko tajných fotogenických spotov, ktoré navštívime.  

Potom sa presunieme na juh, kde navštívime tie najfotogenickejšie miesta, ktoré sme s Mariánom počas našich ciest objavili - tie známe, no aj miesta, kde hocikto nefotí. Najvýchodnejším bodom, ktorý navštívime budú krásne pláže Vestrahorn a Eystrahorn, ktoré ťa bez pochýb chytia za srdce!

IMG_0152.jpg

CENA WORKSHOPU

Jednotná cena workshopu (vrátane nami odporučeného ubytovania) je 1590€
 

Cena zahŕňa:
- kompletné “know-how” o krajinárskej fine art fotografii
- vedenie dvomi skúsenými lektormi počas celého workshopu

- materiály, vďaka ktorým sa budeš môcť k novo-naučeným informáciám kedykoľvek vrátiť (skriptá a USB kľúče so všetkým potrebným)

- prenájom 4x4 áut (Na Islande sú cesty naozaj všeljaké)

- tankovanie počas celého workshopu

- hotelové ubytovanie vždy blízko lokalít, na ktorých budeme fotiť*

 

*Keďže nie sme cestovnou kanceláriou, ubytovanie nie je súčasťou nami ponúkaných služieb. No aby sme boli ubytovaní spoločne, poriešime to s Majom za teba.

Cena nezahŕňa:
- letenky (dajú sa zohnať naozaj lacno. Radi ti s rezerváciou pomôžeme)
- strava (je pravdepodobné, že súčasťou niektorých z ubytovaní budú raňajky v cene. Ostatnú stravu si ale budeme musieť zabezpečiť individuálne. Počas trás máme vytypovaných viacero lacných obchodov s potravinami. Ubytovaní budeme na miestach, kde si budeme môcť jedlo pripraviť/uvariť)

Zľavy:

- Ak k sebe zoženieš niekoho ako ďalšieho účastníka, obaja získate zľavu po 20€. Ak k sebe zoženieš dvoch, všetci traja získate zľavu po 30€ atď.

Platba za workshop:

Za Workshop nie je potrebné uhradiť vopred celú sumu, iba zálohu, ktorá bude použitá na základné náklady (vyplatenie prenájmu áut...), tzn. 500€.

Glaciers

VÝHODY WORKSHOPU

- Vedenie dvomi lektormi - to zaručuje individuálny prístup. Každému sa budeme venovať osobne.

- Vedenie lektormi, ktorí dané lokality veľmi dobre poznajú. Preto si môžeš byť istý/istá, že navštívime tie najzaujímavejšie miesta, ktoré Island ponúka!

- Ubytovanie vždy v hoteli/penzióne - žiadne karimatky, ale teplá posteľ a sprcha

- Ľahká dostupnosť na miesta fotenia. Nepotrebuješ žiadnu nadpriemernú kondičku

- Vždy dobrá a priateľská atmosféra. Humoru nie je nikdy dosť :)

- Kompletné "know how" o profesionálnej krajinárskej fotografii bez akéhokoľvek zatajovania vlastných postupov

- Dostaneš bohaté fotoskriptá. Vďaka tomu sa ti nestane, že si po návrate domov niečo novo-naučené nebudeš pamätať. Všetko dostaneš v tlačenej forme

- Pomerne vysoká šanca vidieť a fotiť silnú polárnu žiaru (sľúbiť to však nejde :) )

Green dance

DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE

Workshop bude zameraný na východy, západy slnka a prípadné nočné fotenie. To znamená, že plán budeme prispôsobovať tomu. Navštívime dychberúce spoty na mieste, ktoré je ozajstným fotografickým rajom! Už teraz môžem s istotou povedať, že tento workshop bude zážitkom, na ktorý do konca života nezabudneš.

Termín, v ktorom sa workshop koná je na krajinársku fotografiu ako stvorený! Apríl je na Islande mesiacom, kedy sa príroda pomaly prebúdza z dlhej zimy. Pomaly sa predlžujú dni, no stále je v tomto mesiaci veľká šanca nafotiť tancujúcu polárnu žiaru. Zároveň je apríl mesiacom, kedy sa na Islande nachádza málo turistov. To nám umožní vychutnať si jeho atmosféru naozaj naplno.

Počas workshopu sa budeme pohybovať vždy po bezpečných trasách, ktoré nevyžadujú nejakú nadpriemernú fyzickú zdatnosť. Zvládne to naozaj každý.

Ak máš nejaké ďalšie otázky, neváhaj ma kontaktovať mailom, alebo telefonicky. (KONTAKT)

REZERVÁCIA

Pre rezerváciu workshopu, prosím vyplňte všetky povinné polia (označené hviezdičkou), vrátane kolónky "Termín workshopu" (Kvôli lepšej organizácii). Rezervácia sa stáva záväznou až po vyplnení stručného formulára, ktorý obdržíte mailom po odoslaní Rezervácie.

arrow&v

Ďakujem za rezerváciu! Čoskoro sa ozvem.