FOTOGRAFICKÁ EXPEDÍCIA

 

LOV NA POLÁRNU ŽIARU

Lektori: Filip Hrebenda , Marián Kuric

 

Miesto konania: Lofoty / Nórsko

Termín: 15.02.2021 - 25.02.2021

Každý milovník prírody by mal aspoň raz za život vidieť polárnu žiaru. Rovnako tak každý krajinár by mal mať vo svojom portfóliu aspoň jednu jej fotku. Teraz máš na to vynikajúcu príležitosť! Nenechaj si ujsť fotografickú expedíciu "LOV NA POLÁRNU ŽIARU", ktorý sa uskutoční na mieste kde sa tento vzácny jav vyskytuje naozaj často - v krásnych fjordoch Nórskych Lofotov. Lofoty sú miesto plné tradičných rybárskych dediniek, majestátnych skalných vrcholov týčiacich sa priamo z oceánu a nekonečných skalných pláží. Zvlášť v zimnom období, kedy sú hory a útesy pokryté čerstvým snehom je toto miesto skutočným rajom pre krajinárskeho fotografa. Okrem fotenia polárnej žiary sa samozrejme zameriame aj na východy a západy slnka  - vďaka tomu bude pre teba táto foto-expedícia nezabudnuteľným zážitkom!

PRE KOHO JE EXPEDÍCIA URČENÁ?

Expedícia je určená pre začínajúcich ako aj pokročilých krajinárskych fotografov, ktorí radi cestujú, spoznávajú nové miesta a chcú posunúť svoju tvorbu o niečo ďalej. Počas exxpedície sa ti totiž budú venovať dvaja profesionálni lektori - vďaka tomu si z expedície odnesieš perfektné fotografie a nové cenné informácie. Expedícia je taktiež vhodná pre všetkých fotografov, ktorí chcú stráviť príjemné chvíle v uvoľnenej atmosfére s ľuďmi s rovnakými záujmami v dychberúcom prostredí zimných Nórskych Lofotov.

aurora.jpg

ČOMU SA BUDEME POČAS EXPEDÍCIE VENOVAŤ?

Venovať sa budeme primárne foteniu v teréne a postprocesu. Popri tom všetkom rozoberieme nasledovné témy:

- Cieľavedomé naplánovanie fotografie
- Kompozícia v krajinárskej fotografii
- Správne nastavenia fotoaparátu
- Správne používanie filtrov
- Práca so svetlom

- Fotografovanie nočnej oblohy a polárnej žiary
- Techniky skladania fotografií
(Panoráma, HDR, Focus Stacking)
- Výtvarná stránka krajinárskej fotografie (Teória farieb...)

- Profesionálna editácia fotografií
- Export a publikovanie

 

(Tzn., prejdeme si kompletný proces vzniku fotografie - od jej naplánovania, cez odfotenie až po finálnu verziu dokončenú postprocesom)
 

ČO BUDEŠ POČAS EXPEDÍCIE POTREBOVAŤ?

- Digitálny fotoaparát s možnosťou fotiť do formátu RAW so základným objektívom (širokouhlý objektív, teleobjektív a ďalšie sú výhodou, nie však nutnosťou)
- Náhradné batérie do fotoaparátu,nabíjačka

- Filtre (nie sú však nutnosťou)
- Statív (odporúčame pevný stabilný statív - na Lofotoch býva veterno)
- Vhodné teplé oblečenie (NEPODCEŇOVAŤ! Aj keď na Lofotoch nebýva nejaká výnimočná zima, častý vietor má veľmi ochladzujúci účinok. Zvlášť v noci pri fotení polárnej žiary, keď stojíme na mieste budeme cítiť, že sa nachádzame v arktickej krajine)
- Vhodná nepremokavá obuv (Odporúčame pribaliť si aj lacné zateplené gumáky - sú neoceniteľnou pomôckou pri fotení na pláži / pri vode)

- Čelovku
- Batoh na prenášanie fotovýbavy/oblečenia...
- Vlastný notebook s nainštalovaným programom Adobe Lightroom a Photoshop 
(NOTEBOOK VŠAK NIE JE NUTNOSŤOU! Skôr výhodou pri lekciách Post-Procesu)
- Chuť učiť sa novým veciam a dobrú náladu :-)

aurora-lofoty.jpg

MIESTA, KTORÉ POČAS EXPEDÍCIE NAVŠTÍVIME

V "rukáve" máme tie najzaujímavejšie foto-lokácie, ktoré sa v oblasti Lofotov nachádzajú. Navyše, všetky tieto miesta sa nachádzajú relatívne blízko miesta, kde budeme ubytovaní. Počas expedície sa budeme teda pohybovať v oblasti len 15min. až 1:30" autom od ubytovania. 

Lofoty.jpg

CENA EXPEDÍCIE

Jednotná cena expedície (vrátane nami odporučeného ubytovania a prepravy v rámci Lofotov) je 1590€
 

Cena zahŕňa:
- kompletné “know-how” o krajinárskej fine-art fotografii
- vedenie dvomi skúsenými lektormi počas celej expedície

- materiály, vďaka ktorým sa budeš môcť k novo-naučeným informáciám kedykoľvek vrátiť (skriptá a USB kľúče so všetkým potrebným)

- prenájom bezpečných 4x4 áut*

- tankovanie počas celej expedície*

- hotelové ubytovanie vždy blízko lokalít, na ktorých budeme fotiť*

 

*Keďže nie sme cestovnou kanceláriou, ubytovanie, prenájom áut a PHM nie sú súčasťou nami ponúkaných služieb. No aby sme boli ubytovaní spoločne, poriešime to všetko s Majom za teba - s tvojim súhlasom.

Cena nezahŕňa:
- letenky (dajú sa zohnať naozaj lacno. Radi ti s rezerváciou pomôžeme)
- strava 

Zľavy:

- Ak k sebe zoženieš niekoho ako ďalšieho účastníka, obaja získate zľavu po 20€. Ak k sebe zoženieš dvoch, všetci traja získate zľavu po 30€ atď.

Platba za expedíciu:

Za expedíciu nie je potrebné uhradiť vopred celú sumu, iba zálohu, ktorá bude použitá na základné náklady po dohote s tebou (vyplatenie prenájmu áut...), tzn. 600€.

PREČO ÍSŤ PRÁVE S NAMI?

- Vedenie dvomi skúsenými lektormi - to zaručuje individuálny prístup. Každému sa budeme venovať osobne.

- Ubytovanie vždy v hoteli/penzióne - žiadne karimatky, ale teplá posteľ a sprcha

- Ľahká dostupnosť na miesta fotenia. Nepotrebuješ žiadnu nadpriemernú kondičku

- Vždy dobrá a priateľská atmosféra. Humoru nie je nikdy dosť :)

- Kompletné "know how" o profesionálnej krajinárskej fotografii bez akéhokoľvek zatajovania vlastných postupov

- Dostaneš bohaté fotoskriptá. Vďaka tomu sa ti nestane, že si po návrate domov niečo novo-naučené nebudeš pamätať. Všetko dostaneš v tlačenej forme

- Vzhľadom na termín naozaj vysoká šanca vidieť a fotiť silnú polárnu žiaru (sľúbiť to však nikdy nejde :) )

DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE

Expedícia bude zameraná na východy, západy slnka a nočné fotenie. To znamená, že plán budeme prispôsobovať tomu. Navštívime dychberúce spoty na mieste, ktoré je ozajstným fotografickým rajom! Už teraz môžem s istotou povedať, že táto expedícia bude zážitkom, na ktorý do konca života nezabudneš.

Termín, v ktorom sa expedícia koná je na krajinársku fotografiu ako stvorený! Február je na Lofotoch mesiacom, kedy budeme môcť vnímať skutočnú zimnú atmosféru tejto severskej krajiny. Zároveň je to obdobie s najjvyšším výskytom silnej polárnej žiary.

Počas expedície sa budeme pohybovať vždy po bezpečných trasách, ktoré nevyžadujú nejakú nadpriemernú fyzickú zdatnosť. Zvládne to naozaj každý.

Ak máš nejaké ďalšie otázky, neváhaj ma kontaktovať mailom, alebo telefonicky. (KONTAKT)

REZERVÁCIA

Pre rezerváciu expedície, prosím vyplňte všetky povinné polia (označené hviezdičkou), vrátane kolónky "Termín expedície" (Kvôli lepšej organizácii). Rezervácia sa stáva záväznou až po vyplnení stručného formulára, ktorý obdržíte mailom po odoslaní Rezervácie.