top of page

FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP

ROZKVITNUTÉ TATRY

hiking-icon-22_edited.png

MIESTO KONANIA:

Malá Studená dol. / Vysoké Tatry

TERMÍN WORKSHOPU:
16.08.2024 - 18.08.2024 (3 dni)

UBYTOVANIE:

Téryho chata

NÁROČNOSŤ:

CENA: 
159€

tery-08.20_2.jpg

MALÁ STUDENÁ DOLINA je jednou z mojich najobľúbbenejších lokalít na Slovensku. Pre neuveriteľný počet zaujímavých kompozícií je skutočným ihriskom pre krajinára. Workshop je určený pre začínajúcich ako aj pokročilých krajinárskych fotografov a fotografky, ktorí chcú posunúť svoju tvorbu o niečo ďalej a naučiť sa odfotiť nie len to čo vidíme, ale hlavne to, čo v danej chvíli cítime, čo je zmyslom fine art krajinárskej fotografie. Taktiež je vhodný pre všetkých fotografov, ktorí chcú stráviť príjemné chvíle v uvoľnenej atmosfére s ľuďmi s rovnakými záujmami v krásnej Tatranskej prírode.

ORIENTAČNÝ PLÁN

WORKSHOPU:

DEŇ 1

Prvý deň nášho workshopu zahájime stretávkou na parkovisku v Starom Smokovci, ktoré je východiskovým bodom pre trasu na Téryho chatu, ktorá bude počas workshopu našim "basecampom". Ide o nenáročnú túru, na ktorú netreba nejakú nadpriemernú kondíciu. Počas trasy sa v prípade priaznivých foto-podmienok zastavíme na niekoľkých foto-spotoch, čo poskytne aj dostatok času na oddych. Po príchode na chatu sa posilníme miestnymi fajnotami a v závislosti od počasia buď nafotíme západ slnka, alebo sa budeme stručne venovať teórii.

V zástupe kvetov
tery8.20_1.jpg

DEŇ 2

Od skorého rána sa budeme venovať foteniu v nádhernej lokalite. Všetky foto-spoty (vrátane mojich tajných) sa nachádzajú blízko pri chate, na ktorej budeme ubytovaní. Priamo v teréne si prakticky rozoberieme viaceré aspekty krajinárskej fotografie (technická, vizuálna aj umelecká stránka). Počas dňa sa budeme venovať aj lekciám postprocesu.

tery-08.20_2.jpg
kvety-tery-web.jpg
tery-potok-ohniva-obloha_edited.jpg

DEŇ 3

Tretí deň zahájime fotením východu slnka na dalších zaujímavých miestach v blízkosti chaty. V období, na ktoré je workshop naplánovaný býva pri chate veľa horských kvetov, čo nám dá príležitosť na fotenie veľkého množstva rôznych zaujímavých kompozícií. Po rannom fotení a raňajkách zhodnotíme workshop, každý dostane individuálne rady na zlepšenie vlastnej tvorby. Pred obedom sa poberieme späť na parkovisko, čím sa workshop končí.

tery8.20_3.jpg
Ladovy-stit-slnko-web.jpg
Still life of High Tatras

Plán je iba orientačný. Jednotlivé lokality sa môžu meniť vzhľadom na predpoveď počasia. Toho sa ale nemusíš báť. Workshopom ťa bude viesť lektor, ktorý vie podmienky na horách dobre predvídať.

​ČO SA NA WORKSHOPE NAUČÍŠ?

WORKSHOPOM ŤA BUDE SPREVÁDZAŤ:

Kirk.self.jpg

Volám sa Filip Hrebenda. Som fotograf zameraný na umeleckú fotografiu krajiny, najmä však horských oblastí. Moja tvorba je charakteristická citlivým využitím pestrých farieb, ktoré sa v prírode nachádzajú. Pomocou týchto farieb, zaujímavého svetla,  a práce s kreatívnou kompozíciou sa snažím čo najlepšie preniesť atmosféru fotených lokalít na diváka. Práve to je schopnosť, ktorú chcem každému účastníkovi workshopu, kurzu alebo expedície odovzdať. K foteniu som sa dostal pred rokmi vďaka vzťahu k horám a prírode, ktorý som mal už od mala. Keďže  bývam v oblasti, ktorá sa nachádza  blízko

Filip Hrebenda

slovenských  národných  parkov a  pekných pohorí, trávil som v nich dosť času. Preto som sa rozhodol, že tieto miesta stojí za to zachytiť v ich plnej kráse. Po niekoľkých rokoch sa na základe viacerých úspechov stala z koníčka profesia, ktorou sa v súčasnosti živím. Patrím medzi členov prestížnej "Asociácie Profesionálnych Fotografov Slovenska" (APFSR). Zároveň zastupujem viacero značiek v oblasti fotografie (Sony, NiSi, CEWE, FocusNordic, Sirui, Vallerret, Lexar a Hähnel). Už roky sa venujem hlavne organizovaniu foto-kurzov a expedícií, ktoré sa konajú ako na Slovensku, tak aj vo viacerých častiach sveta. Na tejto práci ma najviac fascinuje to, že sa počas nej nachádzam na naozaj krásnych miestach obklopený divokou prírodou.   Navyše,  odovzdávať  svoje  skúsenosti  ľuďom  priamo “v teréne” ma baví.

NA WORKSHOP SI SO SEBOU NEZABUDNI VZIAŤ:

FOTO-TECHNIKU

Fotoaparát (Manuálny režim)

Objektívy (ideálne širokouhlý a tele-zoom, no stačí aj setový objektív)

tripod-256x256_edited.png

Statív

sd-card-256x256_edited.png

Náhradné batérie do fotoap., SD karty, diaľková spúšť, čistenie a pod.

Foto-filtre (polarizačné a ND Filtre) sú veľkou výhodou pri fotení dlhších expozícií

OBLEČENIE A OBUV

Vhodnú obuv (nepremokavú)

Vhodné oblečenie - bunda, čiapka a pod. (ráno a večer bude chladno)

raincoat_edited.png

Pršiplášť / nepremokavá bunda

Čelovka (cestou na foto-lokalitu sa budeme pohybovať aj po tme)

CENA WORKSHOPU A ZĽAVY

Celková cena expedície je             .

159€

CENA ZAHŔŇA

Kompletné "know how" o krajinárskej fotografii založené na rokoch skúseností (bez zatajovania vlastných postupov)

Vedenie profesionálnym lektorom, ktorý lokality veľmi dobre pozná

Materiály použité počas workshopu ("Príručka pre krajinára")

CENA NEZAHŔŇA

Dopravu (možnosť využiť formu 

spolujazdy s ďalšími účastníkmi)

Parkovné náklady

Stravu, nápoje a suveníry

Ubytovanie

Keďže nevlastním cestovnú kanceláriu, ubytovanie nie je súčasťou mnou ponúkaných služieb. No aby sme boli ubytovaní spoločne, s rezerváciou ubytovania ti veľmi rád pomôžem. (Viac informácií mailom)

Kotva 1

REZERVÁCIA

Pre rezerváciu workshopu, prosím vyplňte všetky povinné polia (označené hviezdičkou).

AKO TO NA WORKSHOPE VYZERÁ?

bottom of page