top of page
Island - highlands.jpg

FOTOGRAFICKÁ EXPEDÍCIA
DIVOKÉ VNÚTROZEMIE ISLANDU

Miesto:
Island
Termín:
1.9.2025 - 8.9.2025
Ubytovanie:
Spoločné
Doprava:
Letecky + požičané špeciálne autá
Cena:
1990€

ISLAND – miesto, kde si oheň podáva ruku s ľadom. Nenechaj si ujsť nekonečnú krásu Islandu a to všetko počas 8-dňovej fotoexpedície. Zaži čaro Islandu, kde si príroda píše vlastný scenár a často ho ja mení. „Mesačný ostrov“ v Atlantickom oceáne so severským podnebím je skutočnou európskou exotikou. Krajina ohňa a ľadu, zeleného machu a čiernej lávy je plná hučiacich vodopádov, spiacich sopiek, rozsiahlych ľadovcov a tryskajúcich gejzírov – skutočný raj pre fotografov.

Prečo je táto foto-expedícia výnimočná? Pretože prakticky celý čas strávime v divokom vnútrozemí Islandu – na miestach, kam sa bežní fotografi nedostanú. Počas celej expedície budeme mať k dispozícii špeciálne upravené autá, ktoré nám umožnia brodiť rieky a prechádzať náročným terénom. Ani s týmito vozidlami sa však nedostaneme všade. Na niektoré miesta sa budeme musieť dostať pešo. Vždy to však bude bezpečné a po celý čas ťa bude sprevádzať skýsený lektor a jeho asistentka. Preto si môžeš byť istý, že si z našej expedície odnesieš výnimočné fotografie!

Prečo sme si na expedíciu vybrali práve tento termín? September je obdobím, kedy je Island mimoriadne fotogenický. Je to obdobie na prelome leta a jesene kedy Island stále oplýva krásnymi žiarivými farbami, vnútrozemie je stále prístupné a má to jeden bonus. Začiatkom septembra už začína na Islande noc čo znamená, že budeme mať šancu nafotiť aj silnú polárnu žiaru.

Po celý čas expedície ti bude k dispozícii skúsený lektor, ktorý fotené miesta veľmi dobre pozná. Môžeš si byť preto istý, že budeš vždy v správnom čase na správnom mieste. Okrem toho ti bude počas fotenia asistovať (ak budeš chcieť). Preto sme si istí, že si domov odnesieš svetové fotky a vynikajúce zážitky!

PLÁN EXPEDÍCIE

DEŇ 1

(1.9.)

Počas prvého dňa nás čaká odlet ne medzinárodné letisko v Keflavíku (KEF), kde si vyzdvihneme autá a keďže priletíme až večer, presunieme sa na prvé neďaleké ubytovanie kde si pripomenieme plán expedície, pripravíme sa na ďalšie dni a trochu lepšie sa zoznámime.

Iceland highlands

DEŇ 2

(2.9.)

Počas 2. dňa navštívime majestátny vodopád Haifoss (aj z dolnej strany), okolie "mesačných" jazier Hnausapollur a Ljótipollur, skrytý kaňon Sigöldugljúfur, ľadovcové rieky, ktoré z vtáčej perspektívy vyzerajú ako z inej planéty a ďalšie zaujímavé miesta vo vnútrozemí. Večer sa po fotení presunieme do kempu Landmannalaugar kde sa okúpeme v horúcom prameni a vyspíme sa pred menšou túrou, ktorá nás bude čakať na ďalší deň.

DEŇ 3

(3.9.)

Počas tretieho dňa našej expedície navštívime jedno z najfascinujúcejších miest na zemi. Čaká nás krásny, no nenáročný trek cez najúžasnejšiu časť pohoria Landmannalaugar. Budeme spať v kempe priamo pod „dúhovými horami" Landmannalaugaru, čo ti umožní naplno si vychutnať ich atmosféru. Večer sa presunieme do ďalšej "skrytej" oblasti hlbokého vnútrozemia krajiny.

DEŇ 4-5

(4.9. - 5.9.)

Štvrtý deň a piate ráno expedície venujeme objavovaniu výnimočnej oblasti vnútrozemia Islandu, ktorej názov sa dozvieš až na samotnej expedícii. Počas týchto dní sa môžeš tešiť na nevídané kompozície hôr obrastených typickým Islandským machom, ktoré obtekajú nespočetné ľadovcové rieky. Je to jedno z najkrajších miest, ktoré som za roky cestovania po Islande objavil.  

DNI 5-6

(5.9. - 6.9.)

Po nafotení východu slnka sa v piaty deň vyberieme do mestečka Hvolsvöllur, kde strávime ďalšie 3 noci. Bude našim "basecampom", z ktorého budeme objavovať ďalšie krásy Islandu. Počas týchto dnísa vyberieme do národného parku Þórsmörk, ktorý je špecifický veľkým množstvom ľadovcových riek a špicatými machom obrastenými skalami, pri ktorých budeme fotiť.

DEŇ 7

(7.9.)

Samozrejme, na expedícii nevynecháme ani niekoľko známejších miest južného Islandu. Počas siedmeho dňa sa vyberieme ku dedinke Vík a navštívime viacero zaujímavých lokalít ako napríklad čiernu pláž Reynisfjara, útesy Dyrhólaey a ďalšie menej známe kompozície. Večer sa pozrieme opäť do vnútrozemia, do kaňonu Þakgil v ktorom si nájdeme ďalšie nové miesta.

DEŇ 8

(8.9.)

Keďže budeme odlietať až večer, dopoludnia stihneme navštíviť ďalšie známejšie miesta, ktoré budeme mať neďaleko ubytovania. Patria medzi ne vodopády Skógafoss, Kvernufoss, Gljúfrabuí a ďalšie. Po dofotení sa zbalíme a vyberieme sa na letisko do Keflavíku.

LEKTOR, KTORÝ ŤA BUDE EXPEDÍCIOU SPREVÁDZAŤ

Filip Hrebenda

My name is Filip Hrebenda. I am a photographer focused on artistic photography of the landscape, especially mountain areas. My work is characterized by the sensitive use of colorful colors that are found in nature. With these colors, interesting light,  and working with creative composition  I try my best to transfer the atmosphere of the photographed sites to the viewer. This is exactly the ability I want to pass on to each participant in a workshop, course or expedition. I got to take photos years ago due to my relationship with the mountains and nature, which I had since I was little. Because  I live in an area that is located  close to

NA EXPEDÍCIU SI SO SEBOU NEZABUDNI VZIAŤ

PHOTO TECHNIQUE