top of page
web1.jpg

PLÁNOVANIE FOTOGRAFIE

Plánovanie je dôležitou súčasťou fotografie krajiny. Ak nechceš odísť z foto-tripu "na prázdno", potrebuješ si vopred zistiť čo budeš fotiť, aké podmienky môžeš na zvolenej foto-lokalite očakávať a ako sa na fotenie prirpaviť. Na všetko existujú vychytávky a užitočné pomôcky. Na workshopoch ťa rád naučím, ako ich používať.

nastavenia foto.jpg

NASTAVENIA FOTOAPARÁTU

Dobrá znalosť vlastnej techniky je veľmi dôležitá. Ak vieš svoj fotoaparát dobre a rýchlo nastaviť, dostane sa viac priestoru pre tvoju vlastnú kreativitu. Budeš sa môcť viac zamerať na vizuálnu a umeleckú stránku svojej tvorby. Na workshopoch sa naučíš, ako zvládnuť nastavenia svojho fotoaparátu šikovne a rýchlo.

webka12.jpg

KOMPOZÍCIA

Kompozícia je najdôležitejší vizuálny aspekt umeleckej fotografie. Vďaka dobre zvolenej kompozícii dokáže divák udržať na fotografii svoj zrak oveľa dlhšie. A to ako umelci chceme no nie? Na workshopoch získaš úplne nový pohľad na kompozíciu a na jej kreatívny výber.

Studený potok

PRÁCA SO SVETLOM A FOTO-FILTRAMI

Svetlo je podstatou samotnej fotografie. Dobrý fotograf by mal vedieť, ako so svetlom efektívne pracovať aby bol výsledok čo najlepší. K tomu patrí aj používanie fotografických filtrov. Na workshope sa dozvieš, ako so svetlom pracovať priamo v teréne a ako pri fotení používať filtre.

web4.jpg

SKLADANIE FOTOGRAFIÍ

Aby bola fotografia krajiny naozaj dobrá, musí sa skĺbiť zaujímavý obsah, technická kvalita a pôsobivý vizuál. Preto musíme často použiť rôzne techniky skladania fotografií. Panoráma, HDR, Focus Stacking, Time blending, Perspective blending, Antireflex - všetky tieto techniky sa na workshope naučíš používať.

TEÓRIA FARIEB A JEJ PRAKTICKÉ VYUŽITIE

Farby sú vo fotografii elementom, ktorý dokáže u diváka vyvolať rôzne emócie. Účelom umeleckej fotografie je práve prenesenie emócií na diváka. Na mojich workshopoch sa naučíš, ako preniesť teóriu farieb do praxe vďaka niekoľkým jednoduchým pravidlám a pomôckam.

Snímka_obrazovky_2019-12-11_o_19.02.30.p

ÚPRAVA FOTOGRAFIÍ

Úprava fotografií, alebo "postproces", je v dnešnej dobe neoddeliteľnou súčasťou krajinárskej fine-art fotografie. Ale hovorí sa, že čomu nie je človek majstrom, tomu je katom. Na workshope si ukážeme ako pri úprave postupovať aby sme sa nestali svojej tvorbe "katom". Rozoberieme pokročilé techniky, pomocou ktorých je možné stať sa skutočným "majstrom".

bottom of page