NA ČO SA MÔŽEŠ NA WORKSHOPE TEŠIŤ?

NAUČÍŠ SA NOVÉ TECHNIKY FOTENIA

SKLADANIE PANORÁMY

Ak sa ti scéna, ktorú pred sebou vidíš nevojde do záberu podľa tvojich predstáv, nevadí. Riešením je panoráma. Vertikálna alebo horizontálna. Pre jej úspešné nafotenie a skladanie ale platí niekoľko jednoduchých ale veľmi dôležitých pravidiel. Na workshope sa dozvieš ako na to!

SKLADANIE HDR (High Dynamic Range)

Pri fotení krajiny sa často stáva, že scéna je na určitých miestach príliš svetlá (napríklad obloha), inde zas príliš tmavá. No ako takúto scénu odfotiť tak, aby na fotke nevznikli nevkusné "prepaly" (biele miesta) alebo zašumené tiene? Dá sa to! Vďaka technike HDR. Na workshope si povieme a ukážeme ako pomocou tejto techniky scénu odfotiť a následne zložiť.

SKLADANIE TECHNIKOU "FOCUS STACKING"

Chcel by si mať svoje fotky krajiny dokonale ostré? Vraj sa to nedá? Ale dá! Pomocou techniky "focus stacking". Aj pri tejto technike platí, že je jednoduchá, no napriek tomu je dôležité dodržiavať pri jej použití niekoľko pravidiel. Na workshope si ukážeme ako túto techniku použiť v teréne a ako tieto fotografie neskôr poskladať.

NAUČÍŠ SA NOVÉ TECHNIKY ÚPRAVY FOTOGRAFIÍ

 

Úprava fotografií, alebo "postproces", je v dnešnej dobe neoddeliteľnou súčasťou krajinárskej fine-art fotografie. Ale hovorí sa, že čomu nie je človek majstrom, tomu je katom. Na workshope si ukážeme ako pri úprave postupovať aby sme sa nestali svojej tvorbe "katom". Rozoberieme pokročilé techniky, pomocou ktorých je možné stať sa skutočným "majstrom". Naučíme sa, ako vniesť do surových fotografií život a tiež si ukážeme, ako sa dá urobiť aj "z ničoho niečo".

CENA INDIVIDUÁLNEHO WORKSHOPU

120€ + náklady na cestu / 1 deň

V prípade viacerých dní + náklady na ubytovanie

V cene je zahrnuté:

  • Kurz zostavený podľa Vašich požiadaviek

  • Vedenie profesionálnym lektorom

  • Tlačené materiály, vďaka ktorým sa k novým informáciám

budete môcť kedykoľvek vrátiť

AK SI ZAKÚPITE INDIVIDUÁLNY WORKSHOP NA 2 DNI, ZÍSKATE AKO BONUS 50% ZĽAVU NA TRETÍ DEŇ!

PREDBEŽNÁ REZERVÁCIA