PONUKA AUTORSKÝCH FOTOOBRAZOV

Fotografia je skutočným umeleckým dielom až keď je vytlačená. Dychberúce fotografie krajiny si zaslúžia byť vytlačené vo veľkom rozmere na prémiových materiáloch. Preto som zostavil ponuku umeleckých foto-obrazov, ktoré môžu zdobiť aj Váš interiér. Každá z týchto fotografií je iná. Každá zachytáva výnimočnú atmosféru miest, na ktorých som sa počas svojich expedícií nachádzal. Každý z ponúkaných foto-obrazov Vám pri pohľade naň umožní preninesť sa na tieto miesta a precítiť ich atmosféru. Preto neváhajte a skrášlite svoju izbu / kanceláriu / hotelovú recepciu niektorým z nasledovných diel.

pano-s-foregroundom-rysy-TLAČ-2.jpg
IMG_0766_edited_edited.jpg

od 79 €

Nechajte sa vtiahnuť do výnimočnej atmosféry zimných Vysokých Tatier z pohľadu tých najvyšších štítov. Fotografia zachytáva neobyčajný večer, počas ktorého posledné lúče slnka zafarbili zasnežené vrcholy. Okrem dominantnej "Vysokej" a "Ťažkého štítu" sa v ľavej časti fotografie nachádza aj náš najvyšší "ˇGerlachovský štít"

Kráter.JPG
IMG_0760.JPG

od 79 €

Nechajte sa vtiahnuť do výnimočnej atmosféry arktického prostredia. Fotografia vznikla na prelome jesene a zimy v divokej severnej časti Islandu. Zachytáva jeden z neaktívnych sopečných kráterov. Počas ranného fotenia oli skutočne ťažké podmienky, čomu nasvedčuje aj scéna, ktorú je na fotografii vidieť. Preto dostala fotografia názov "Cold Depth". Dielo bolo ocenené na medzinárodnej súťaži "Epson Pano awards 2020" "strieborným ocenením".

Parallel worlds
IMG_0756_edited.jpg

od 79 €

Nechajte sa vtiahnuť do výnimočnej atmosféry slovenských veľhôr prostredníctvom tlačeného autorského diela v podobe foto-obrazu. Fotografia zachytáva rannú "zlatú hodinku" pri Veľkom Bielom plese vo Vysokých Tatrách. "Teplé" ranné svetlo zafarbilo vrchy do neoyčajných odtieňov, čo spolu s odrazom v jazere vytvorilo dojem paralelných svetov. Preto fotografia nesie rovnomenný názov.

Downslope-wind(jpg).jpg
IMG_0752.JPG

od 79 €

Nechajte sa vtiahnuť do výnimočnej atmosféry slovenských veľhôr prostredníctvom tlačeného autorského diela v podobe foto-obrazu. Fotografia zachytáva vzácny meteorologický jav nazývaný ako "padavý vietor" počas východu slnka na vrchole Rysov. Vplyvom nezvyčajných zmien atmosferického tlaku sa vytvorila hustá "perina" pod vrcholmi Tatranských štítov. V kombinácii s ranným svetlom vznikla výborná scéna.

sopka4-small.jpg
IMG_0772.JPG

od 99 €

Nechajte sa vtiahnuť do výnimočnej atmosféry Islanských sopečných oblastí. Sopky sú vzácnou príležitosťou, vďaka ktorej môžeme pozorovať úplnú premenu krajiny. Z miest, ktoré boli len nedávno dolinami a lúkami sa stali kopce, krátery a lávové polia. Jednu z takýchto pozoruhodných premien zachytáva fotografia pod názvom "Born of fire".

Inside-the-wash-machine-hassel.jpg
IMG_0777.JPG

od 99 €

Nechajte sa vtiahnuť do dramatickej atmosféry Islanských búrok. Počas zhotovovania tejto fotografie som ehom jednej hodiny  dostal výprask od troch rôznych búrok. Striedavo sa na mňa sypal sneh, dážď a krúpy. To ma ale nezastavilo a v rámci štyroch dní, ktoré som v takýchto podmienkach strávil na polostrove Snaefellsnes vznikla aj táto fotografia. Zachytáva odchádzajúci dažďový mrak, ktorý strieda búrka s krupobitím nad ikonickou horou “Kirkjufell”.