top of page

FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP
JESENNÁ MURÁNSKA PLANINA

hiking-icon-22_edited.png

MIESTO KONANIA:
Predná Hora / Muránska planina

TERMÍN WORKSHOPU:
18.10.2024 - 20.10.2024

UBYTOVANIE:
Muráň

NÁROČNOSŤ:

CENA: 
159€

Muranska-strom-2.jpg

Muránska planina je jedným z najdivokejších miest na Slovensku. Jej rozľahlé listnaté lesy a dolinky nám umožnia zafotiť si na miestach, ktoré mal pred objektívom máloktorý fotograf. Navyše, budeme sa pohybovať na miestach, ktoré sú výnimočné mimoriadne nízkym nočným svetelným znečistením. To nám dovolí zafotiť si mliečnu dráhu v plnej kráse. Workshop je určený pre začínajúcich ako aj pokročilých krajinárskych fotografov, ktorí chcú posunúť svoju tvorbu o niečo ďalej a naučiť sa odfotiť nie len to čo vidíme, ale hlavne to, čo v danej chvíli cítime, čo je zmyslom "fine art" krajinárskej fotografie. Taktiež je vhodný pre všetkých fotografov, ktorí chcú stráviť príjemné chvíle v uvoľnenej atmosfére s ľuďmi s rovnakými záujmami v krásnom neopozeranom prostredí Muránskej planiny.

ORIENTAČNÝ PLÁN

WORKSHOPU:

DEŇ 1

Prvý deň nášho workshopu zahájime stretávkou pri ubytovaní na Prednej Hore. Len niekoľko metrov od ubytovania sa nachádza miesty pivovar, v ktorom prebehne zoznamovačka. "Na pivku" zároveň rozoberieme základnú teóriu "umeleckej fotografie krajiny", vďaka čomu bude každý pripravený na fotenie. Hneď v prvý večer sa presunieme na prvé foto-spoty.

Golden storm

DEŇ 2

Od skorého rána sa budeme venovať foteniu na najzaujímavejších miestach, ktoré Muránska planina ponúka. Počas dňa sa povenujeme lekciám úpravy fotografií a záver dňa bude opäť patriť foteniu večerného svetla a nočnej oblohy.

muran-noc-small.jpg
hiding-small.jpg

DEŇ 3

Tretí deň podľa podmienok zahájime buď fotením východu slnka alebo lekciami úrpavy nočných fotografií. V dopoludňajších hodinách zhodnotíme víkend, čím sa workshop skončí.

strom-muran.jpg

​ČO SA NA WORKSHOPE NAUČÍŠ?

WORKSHOPOM ŤA BUDE SPREVÁDZAŤ:

Kirk.self.jpg

Volám sa Filip Hrebenda. Som fotograf zameraný na umeleckú fotografiu krajiny, najmä však horských oblastí. Moja tvorba je charakteristická citlivým využitím pestrých farieb, ktoré sa v prírode nachádzajú. Pomocou týchto farieb, zaujímavého svetla,  a práce s kreatívnou kompozíciou sa snažím čo najlepšie preniesť atmosféru fotených lokalít na diváka. Práve to je schopnosť, ktorú chcem každému účastníkovi workshopu, kurzu alebo expedície odovzdať. K foteniu som sa dostal pred rokmi vďaka vzťahu k horám a prírode, ktorý som mal už od mala. Keďže  bývam v oblasti, ktorá sa nachádza  blízko

Filip Hrebenda

slovenských  národných  parkov a  pekných pohorí, trávil som v nich dosť času. Preto som sa rozhodol, že tieto miesta stojí za to zachytiť v ich plnej kráse. Po niekoľkých rokoch sa na základe viacerých úspechov stala z koníčka profesia, ktorou sa v súčasnosti živím. Patrím medzi členov prestížnej "Asociácie Profesionálnych Fotografov Slovenska" (APFSR). Zároveň zastupujem viacero značiek v oblasti fotografie (Sony, f-stop, NiSi Filters, FocusNordic, Sirui, Vallerret, Lexar a Hähnel). Už roky sa venujem hlavne organizovaniu foto-kurzov a expedícií, ktoré sa konajú ako na Slovensku, tak aj vo viacerých častiach sveta. Na tejto práci ma najviac fascinuje to, že sa počas nej nachádzam na naozaj krásnych miestach obklopený divokou prírodou.   Navyše,  odovzdávať  svoje  skúsenosti  ľuďom  priamo “v teréne” ma baví.

NA WORKSHOP SI SO SEBOU NEZABUDNI VZIAŤ:

FOTO-TECHNIKU

Fotoaparát (Manuálny režim)

Objektívy (ideálne širokouhlý a tele-zoom, no stačí aj setový objektív)

tripod-256x256_edited.png

Statív

sd-card-256x256_edited.png

Náhradné batérie do fotoap., SD karty, diaľková spúšť, čistenie a pod.

Foto-filtre (polarizačné a ND Filtre) sú veľkou výhodou pri fotení dlhších expozícií

OBLEČENIE A OBUV

Vhodnú obuv (nepremokavú)

Vhodné oblečenie - bunda, čiapka a pod. (ráno a večer bude chladno)

raincoat_edited.png

Pršiplášť / nepremokavá bunda

Čelovka (cestou na foto-lokalitu sa budeme pohybovať aj po tme)

CENA WORKSHOPU A ZĽAVY

Celková cena workshopu je              . 

159€

CENA ZAHŔŇA

Kompletné "know how" o krajinárskej fotografii založené na rokoch skúseností (bez zatajovania vlastných postupov)

Vedenie profesionálnym lektorom, ktorý lokality veľmi dobre pozná

Materiály použité počas workshopu ("Príručka pre krajinára")

CENA NEZAHŔŇA

Dopravu (možnosť využiť formu 

spolujazdy s ďalšími účastníkmi)

Stravu, nápoje a suveníry

Ubytovanie

Keďže nevlastním cestovnú kanceláriu, ubytovanie nie je súčasťou mnou ponúkaných služieb. No aby sme boli ubytovaní spoločne, s rezerváciou ubytovania ti veľmi rád pomôžem. (Viac informácií mailom)

Kotva 1

REZERVÁCIA

Pre rezerváciu workshopu, prosím vyplňte všetky povinné polia (označené hviezdičkou).

AKO TO NA WORKSHOPE VYZERÁ?

bottom of page