top of page

FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP
ZAMRZNUTÉ NÍZKE TATRY

hiking-icon-22_edited.png

MIESTO KONANIA:
Nízke Tatry

TERMÍN WORKSHOPU:
12.01.2024 - 14.01.2024 (3 dni)

UBYTOVANIE:
Mýto pod Ďumbierom (spoločné)

NÁROČNOSŤ:

CENA: 
159€

Matohy-Lajstroch2-small.jpg

NÍZKE TATRY sú pre mnohých krajinárov stále neobjavenou lokalitou. V zimnom období však ponúkajú veľa krásnych kompozícií, z ktorých dýcha zimná horská atmosféra. Workshop je určený pre začínajúcich ako aj pokročilých krajinárskych fotografov a fotografky, ktorí chcú posunúť svoju tvorbu o niečo ďalej a naučiť sa odfotiť nie len to čo vidíme, ale hlavne to, čo v danej chvíli cítime, čo je zmyslom fine art krajinárskej fotografie. Taktiež je vhodný pre všetkých fotografov, ktorí chcú stráviť príjemné chvíle v uvoľnenej atmosfére s ľuďmi s rovnakými záujmami v krásnej Tatranskej prírode.

ORIENTAČNÝ PLÁN
WORKSHOPU:

DEŇ 1

Prvý deň nášho workshopu zahájime stretávkou na mieste ubytovania v Mýte pod Ďumbierom. Po zvítaní sa začneme teóriou, v rámci ktorej preberieme základné aj pokročilejšie techniky fotenia. Večer sa vyvezieme na neďaleký kopec, z ktorého nafotíme Vysoké Tatry pri západe slnka.

Matohy-Lajstroch2-small.jpg

DEŇ 2

Skoro ráno (pred východom slnka) sa vyberieme turistickou trasou na málo známy vrch Nízkych Tatier na ktorom si zafotíme zasnežené stromy a samotný hrebeň Nízkych Tatier. Trasa nám zaberie približne hodinu. Po dofotení východu slnka a rannej zlatej hodinky sa poberieme späť na ubytovanie, kde si dáme raňajky a siestu. Pred obedom začneme s lekciami postprocesu, ktoré budú trvať až do poobedňajších hodín s prestávkou na obed. Potom nás bude čakať ďalšia trasa, ktorej cieľom bude Ďumbier. Na vrchole si zafotíme západ slnka, modrú hodinku a prvé hviezdy. Po dofotení sa poberieme dole na ubytovanie.

Nasvietene-Nizke-small.jpg
0024.jpg

DEŇ 3

V tretí deň sa vyspíme a po raňajkách budú nasledovať ďalšie lekcie postprocesu, ktorých cieľom bude spracovanie fotiek z predošlého večera. Po ich spracovaní sa workshop končí.

dumbier-modrahodinka-web.jpg

Plán je iba orientačný. Jednotlivé lokality sa môžu meniť vzhľadom na predpoveď počasia. Toho sa ale nemusíš báť. Workshopom ťa bude viesť lektor, ktorý vie podmienky na horách dobre predvídať.

​ČO SA NA WORKSHOPE NAUČÍŠ?

WORKSHOPOM ŤA BUDE SPREVÁDZAŤ:

Kirk.self.jpg

Volám sa Filip Hrebenda. Som fotograf zameraný na umeleckú fotografiu krajiny, najmä však horských oblastí. Moja tvorba je charakteristická citlivým využitím pestrých farieb, ktoré sa v prírode nachádzajú. Pomocou týchto farieb, zaujímavého svetla,  a práce s kreatívnou kompozíciou sa snažím čo najlepšie preniesť atmosféru fotených lokalít na diváka. Práve to je schopnosť, ktorú chcem každému účastníkovi workshopu, kurzu alebo expedície odovzdať. K foteniu som sa dostal pred rokmi vďaka vzťahu k horám a prírode, ktorý som mal už od mala. Keďže  bývam v oblasti, ktorá sa nachádza  blízko

Filip Hrebenda

slovenských  národných  parkov a  pekných pohorí, trávil som v nich dosť času. Preto som sa rozhodol, že tieto miesta stojí za to zachytiť v ich plnej kráse. Po niekoľkých rokoch sa na základe viacerých úspechov stala z koníčka profesia, ktorou sa v súčasnosti živím. Patrím medzi členov prestížnej "Asociácie Profesionálnych Fotografov Slovenska" (APFSR). Zároveň zastupujem viacero značiek v oblasti fotografie (Sony, NiSi Filters, f-stop, FocusNordic, Sirui, Vallerret, Lexar a Hähnel). Už roky sa venujem hlavne organizovaniu foto-kurzov a expedícií, ktoré sa konajú ako na Slovensku, tak aj vo viacerých častiach sveta. Na tejto práci ma najviac fascinuje to, že sa počas nej nachádzam na naozaj krásnych miestach obklopený divokou prírodou.   Navyše,  odovzdávať  svoje  skúsenosti  ľuďom  priamo “v teréne” ma baví.

NA WORKSHOP SI SO SEBOU NEZABUDNI VZIAŤ:

FOTO-TECHNIKU

Fotoaparát (Manuálny režim)

Objektívy (ideálne širokouhlý a tele-zoom, no stačí aj setový objektív)

tripod-256x256_edited.png

Statív

sd-card-256x256_edited.png

Náhradné batérie do fotoap., SD karty, diaľková spúšť, čistenie a pod.

Foto-filtre (polarizačné a ND Filtre) sú veľkou výhodou pri fotení dlhších expozícií

OBLEČENIE A OBUV

Vhodnú obuv (nepremokavú)

Vhodné oblečenie - bunda, čiapka a pod. (ráno a večer bude chladno)

raincoat_edited.png

Pršiplášť / nepremokavá bunda

Čelovka (cestou na foto-lokalitu sa budeme pohybovať aj po tme)

CENA WORKSHOPU

Celková cena expedície je              . 

159€

CENA ZAHŔŇA

Kompletné "know how" o krajinárskej fotografii založené na rokoch skúseností (bez zatajovania vlastných postupov)

Vedenie profesionálnym lektorom, ktorý lokality veľmi dobre pozná

Materiály použité počas workshopu ("Príručka pre krajinára")

CENA NEZAHŔŇA

Dopravu (možnosť využiť formu 

spolujazdy s ďalšími účastníkmi)

Parkovné náklady

Stravu, nápoje a suveníry

Ubytovanie

Keďže nevlastním cestovnú kanceláriu, ubytovanie nie je súčasťou mnou ponúkaných služieb. No aby sme boli ubytovaní spoločne, s rezerváciou ubytovania ti veľmi rád pomôžem. (Viac informácií mailom)

Kotva 1

REZERVÁCIA

Pre rezerváciu workshopu, prosím vyplňte všetky povinné polia (označené hviezdičkou), vrátane kolónky "Termín expedície" (Kvôli lepšej organizácii).

AKO TO NA WORKSHOPE VYZERÁ?

bottom of page