top of page

FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP
LETNÉ ZÁPADNÉ TATRY

hiking-icon-22_edited.png

MIESTO KONANIA:
Roháče / Západné Tatry

TERMÍN WORKSHOPU:
28.06.2024 - 30.06.2024 (3 dni)

UBYTOVANIE:
Ťatliakova chata

NÁROČNOSŤ:

CENA: 
159€

placlive-ranna-small.jpg

ZÁPADNÉ TATRY sú mimoriadne fotogenickou lokalitou. Špicaté skalnaté vrcholy a trávnaté hrebene z nich robia veľké lákadlo pre každého, kto chce mať vo svojom portfóliu výnimočné horské fotografie. Pridaj sa k nám na workshop "LETNÉ ZÁPADNÉ TATRY", na ktorom ťa zavediem na tie najkrajšie miesta tohto slovenského pohoria. Okrem toho, že si kvalitne zafotíš ti odovzdám celé svoje know-how, vďaka ktorému posunieš svoju tvorbu na vysokú úroveň. Okrem toho spolu zažijeme aj kopec srandy.

ORIENTAČNÝ PLÁN
WORKSHOPU:

DEŇ 1

Prvý deň nášho workshopu zahájime stretávkou na parkovisku "Roháče - Spálená". Spoločne sa vyberieme na miesto nášho ubytovania - Ťatliakovu chatu. Cestou sa ale zastavíme na prvom foto-spote, Roháčskom vodopáde. Po tom ako sa ubytujeme začneme teóriou a večerným fotením pri Ťatliakovom jazere.

rohacsky-vodopad-small.jpg
tatliakova-chata-small.jpg

DEŇ 2

Skoro ráno sa vyberieme na východ slnka na jeden pre fotografov málo známy vrchol, z ktorého nafotíme východ slnka a rannú zlatú hodinku. Cez deň budeme po túre oddychovať pri lekciách postprocesu na chate. Podvečer sa vydáme na ďalšiu krátku túru na vrchol Volovca, kde nafotíme západ slnka. Sobota teda bude intenzívny deň.

placlive-ranna-small.jpg
Smutne-sedlo-small.jpg
Summer blooming

DEŇ 3

V nedeľu ráno nás čakajú ďalšie lekcie postprocesu z fotiek, ktoré sme nafotili v sobotu večer. Lekcie budú nahrávané a každý účastník po workshope dostane video so zvukom v HD. Po záverečných lekciách sa workshop končí.

nocna-placlive-small.jpg
dalsia-kvetovka-z-rohacov.jpg

Plán je iba orientačný. Jednotlivé lokality sa môžu meniť vzhľadom na predpoveď počasia. Toho sa ale nemusíš báť. Workshopom ťa bude viesť lektor, ktorý vie podmienky na horách dobre predvídať.

​ČO SA NA WORKSHOPE NAUČÍŠ?

WORKSHOPOM ŤA BUDE SPREVÁDZAŤ:

Kirk.self.jpg

Volám sa Filip Hrebenda. Som fotograf zameraný na umeleckú fotografiu krajiny, najmä však horských oblastí. Moja tvorba je charakteristická citlivým využitím pestrých farieb, ktoré sa v prírode nachádzajú. Pomocou týchto farieb, zaujímavého svetla,  a práce s kreatívnou kompozíciou sa snažím čo najlepšie preniesť atmosféru fotených lokalít na diváka. Práve to je schopnosť, ktorú chcem každému účastníkovi workshopu, kurzu alebo expedície odovzdať. K foteniu som sa dostal pred rokmi vďaka vzťahu k horám a prírode, ktorý som mal už od mala. Keďže  bývam v oblasti, ktorá sa nachádza  blízko

Filip Hrebenda

slovenských  národných  parkov a  pekných pohorí, trávil som v nich dosť času. Preto som sa rozhodol, že tieto miesta stojí za to zachytiť v ich plnej kráse. Po niekoľkých rokoch sa na základe viacerých úspechov stala z koníčka profesia, ktorou sa v súčasnosti živím. Patrím medzi členov prestížnej "Asociácie Profesionálnych Fotografov Slovenska" (APFSR). Zároveň zastupujem viacero značiek v oblasti fotografie (Sony, f-stop, FocusNordic, Sirui, Vallerret, Lexar a Hähnel). Už roky sa venujem hlavne organizovaniu foto-kurzov a expedícií, ktoré sa konajú ako na Slovensku, tak aj vo viacerých častiach sveta. Na tejto práci ma najviac fascinuje to, že sa počas nej nachádzam na naozaj krásnych miestach obklopený divokou prírodou.   Navyše,  odovzdávať  svoje  skúsenosti  ľuďom  priamo “v teréne” ma baví.

NA WORKSHOP SI SO SEBOU NEZABUDNI VZIAŤ:

FOTO-TECHNIKU

Fotoaparát (Manuálny režim)

Objektívy (ideálne širokouhlý a tele-zoom, no stačí aj setový objektív)

tripod-256x256_edited.png

Statív

sd-card-256x256_edited.png

Náhradné batérie do fotoap., SD karty, diaľková spúšť, čistenie a pod.

Foto-filtre (polarizačné a ND Filtre) sú veľkou výhodou pri fotení dlhších expozícií

OBLEČENIE A OBUV

Vhodnú obuv (nepremokavú)

Vhodné oblečenie - bunda, čiapka a pod. (ráno a večer bude chladno)

raincoat_edited.png

Pršiplášť / nepremokavá bunda

Čelovka (cestou na foto-lokalitu sa budeme pohybovať aj po tme)

CENA WORKSHOPU A ZĽAVY

Celková cena workshopu je              .

159€

CENA ZAHŔŇA

Kompletné "know how" o krajinárskej fotografii založené na rokoch skúseností (bez zatajovania vlastných postupov)

Vedenie profesionálnym lektorom, ktorý lokality veľmi dobre pozná

Materiály použité počas workshopu ("Príručka pre krajinára")

CENA NEZAHŔŇA

Dopravu (možnosť využiť formu 

spolujazdy s ďalšími účastníkmi)

Parkovné náklady

Stravu, nápoje a suveníry

Ubytovanie

Keďže nevlastním cestovnú kanceláriu, ubytovanie nie je súčasťou mnou ponúkaných služieb. No aby sme boli ubytovaní spoločne, s rezerváciou ubytovania ti veľmi rád pomôžem. (Viac informácií mailom)

Kotva 1

REZERVÁCIA

Pre rezerváciu workshopu, prosím vyplňte všetky povinné polia (označené hviezdičkou).

bottom of page