top of page
foto-4.jpg

FOTOGRAFICKÁ EXPEDÍCIA
JARNÉ FAERSKÉ OSTROVY

MIESTO

Faerské ostrovy

TERMÍN

20.5.2024 - 30.5.2024

UBYTOVANIE

Spoločné - zarezervované

DOPRAVA

Spoločná (letecky + autá)

CENA

2190 €

FAERSKÉ OSTROVY - miesto, z ktorého budeš mať pocit, že sa nachádzaš na konci sveta... súostrovie plné strmých skalných útesov, trávnatých plôch a neuveriteľne krásnych výhľadov... miesto, kde stretneš viac ovcí ako ľudí. Ak je ti fotografia krajiny blízka, určite vieš, že Faerské ostrovy sú mimoriadne fotogenické. No nie len to. Fotenie v tejto oblasti ti okrem epických fotografií v portfóliu prinesie aj zážitky na celý život. Pridaj sa k nám, zachyť skutočnú atmosféru týchto severských ostrovov v plnej kráse a zároveň posuň svoju tvorbu na novú úroveň pod vedením dvoch profesionálnych fotografov krajiny a lektorov umeleckej fotografie. 

ČO ŤA NA EXPEDÍCII ČAKÁ?

FOTENIE "SEASCAPES"

Oceán má veľkú silu a fotky na pobreží dokážu jeho veľkosť krásne vyjadriť. Počas expedície sa teda zameráme aj na tzv. "seascapes", ktré nám ponúknu na ostrovy úplne nové fotogenické pohľady. V rámci toho navštívime miesta ako Drangarnir a podobne.

FOTENIE

DYCHBERÚCICH VÝHĽADOV

Faerské ostrovy sú špecifické majestátnymi výhľadmi z vrcholov, na ktoré nie je náročné vystúpiť. Počas našej expedície máme naplánovaných veľa takýchto výhľadov. Sme si istí, že to je niečo, na čo nikdy nezabudneš. Spoločne vystúpime ku majáku Kallur, prejdeme sa po útesoch ostrova Kalsoy, obídeme jazero Sørvágsvatn, užijeme si nádherný výhľad na fjord Funningsfjordur a podobne...

...A MNOHO ĎALŠIEHO

Okrem toho sa pozrieme do typickej Faerskej dedinky Saksun a na ďalšie zaujímavé miesta. Prečo som neuviedol konkrétny plán expedície deň po dni? Na Faeroch to totiž nejde. Budeme sa riadiť hlavne počasím a podmienkami. Tvojimi lektormi ale budú dvaja skúsení fotografi, ktorí vedia, kam sa za akých podmienok oplatí ísť. Môžeš si byť istý/istá, že táto foto-expedícia bude pre teba zážitkom, na ktorý nezabudneš do konca života! Odnesieš si z nej nielen zážitky ale aj zaujímavé fotografie a veľa nových skúsenonstí a cenných znalostí v oblasti krajinárskej fotografie. :-)

LEKTORI, KTORÍ ŤA BUDÚ EXPEDÍCIOU SPREVÁDZAŤ:

Kirk.self.jpg

Filip Hrebenda

Volám sa Filip Hrebenda. Som fotograf zameraný na umeleckú fotografiu krajiny, najmä však horských oblastí. Moja tvorba je charakteristická citlivým využitím pestrých farieb, ktoré sa v prírode nachádzajú. Pomocou týchto farieb, zaujímavého svetla,  a práce s kreatívnou kompozíciou sa snažím čo najlepšie preniesť atmosféru fotených lokalít na diváka. Práve to je schopnosť, ktorú chcem každému účastníkovi workshopu, kurzu alebo expedície odovzdať. K foteniu som sa dostal pred rokmi vďaka vzťahu k horám a prírode, ktorý som mal už od mala. Keďže  bývam v oblasti, ktorá sa nachádza  blízko

slovenských  národných  parkov a  pekných pohorí, trávil som v nich dosť času. Preto som sa rozhodol, že tieto miesta stojí za to zachytiť v ich plnej kráse. Po niekoľkých rokoch sa na základe viacerých úspechov stala z koníčka profesia, ktorou sa v súčasnosti živím. Patrím medzi členov prestížnej "Asociácie Profesionálnych Fotografov Slovenska" (APFSR). Zároveň zastupujem viacero značiek v oblasti fotografie (f-stop, NiSi Filters, CEWE, FocusNordic, Sirui, Vallerret, Lexar a Hähnel). Už roky sa venujem hlavne organizovaniu foto-kurzov a expedícií, ktoré sa konajú ako na Slovensku, tak aj vo viacerých častiach sveta. Na tejto práci ma najviac fascinuje to, že sa počas nej nachádzam na naozaj krásnych miestach obklopený divokou prírodou.   Navyše,  odovzdávať  svoje  skúsenosti  ľuďom  priamo “v teréne” ma baví.

Volám sa Marian Kuric. Narodil som sa v roku 1981 v Lučenci, v neveľkom meste na juhu Slovenska. O fotografiu som sa začal zaujímať  v roku 2011. Najskôr len s túžbou zachytiť pekné momenty z výletov, či rodiny. Pozdejšie sa k tomu pridala chuť sa zlepšovať či už na mieste fotenia, alebo v spracovaní fotografie ako takej. Taký klasický príbeh, keď sa z hobby stane poslanie, kvôli ktorému som ochotný spávať vonku v zime,  v daždi, vetre aj niekoľko nocí po sebe. V súčasnosti sa venujem organizovaniu foto-kurzov a expedícií. Spolupracujem pri tom so značkou VFFoto - výrobcom fotografických filtrov.

800x800_Marian_Kuric.jpg

Marián Kuric

NA EXPEDÍCIU SI SO SEBOU NEZABUDNI VZIAŤ:

FOTO-TECHNIKU

Fotoaparát (Manuálny režim)

Objektívy (ideálne širokouhlý a tele-zoom, no stačí aj setový objektív)

tripod-256x256_edited.png

Statív

sd-card-256x256_edited.png

Náhradné batérie do fotoap., SD karty, diaľková spúšť, čistenie a pod.

Foto-filtre (polarizačné a ND Filtre) sú veľkou výhodou pri fotení dlhších expozícií

OBLEČENIE A OBUV

Vhodnú obuv (nepremokavú)

+ odporúčame gumáky

Vhodné oblečenie - bunda, čiapka, rukavice a pod. (v septembri bude na Islande chladno)

raincoat_edited.png

Pršiplášť / nepremokavá bunda a nepremokavé nohavice

Čelovka (počas nočného fotenia sa určite hodí)

CENA EXPEDÍCIE

Celková cena expedície je                . 

2190€

CENA ZAHŔŇA

Kompletné "know how" o krajinárskej fotografii založené na rokoch skúseností (bez zatajovania vlastných postupov)

Vedenie dvomi profesionálnymi lektormi počas celej expedície

Materiály použité počas expedície (prezentácie, videá postprocesu a pod.)

Prenájom áut

Tankovanie počas expedície

Vstupy ku zaujímavým miestam (jazero Sørvagsvatn, útesy Drangarnir...)

Poplatky za tunely, mosty a trajekty

Pohodlné ubytovanie blízko fotených lokalít

CENA NEZAHŔŇA

Spiatočné letenky na letisko Vagar (s rezerváciou leteniek pomôžeme)

Stravu, nápoje a suveníry 

Cestovné / úrazové poistenie ani náklady spojené s nečakanými udalosťami

*  Keďže nie sme cestovnou kanceláriou, ubytovanie nie je súčasťou nami ponúkaných služieb. No aby sme boli ubytovaní spoločne, rezerváciu radi zabezpečíme a vyplatíme. (Viac informácií mailom)

Kotva 1

REZERVÁCIA

Pre rezerváciu expedície, prosím vyplňte všetky povinné polia (označené hviezdičkou)

bottom of page