top of page

FOTOGRAFICKÁ EXPEDÍCIA
JESENNÉ DOLOMITY

MIESTO KONANIA:

Dolomity / Taliansko

TERMÍN EXPEDÍCIE:
25.10.2024 - 30.10.2024
 (6 dní)

UBYTOVANIE:
Apartmány v centre Dolomitov

DOPRAVA:

Autami - Spoločná

CENA: 
599€ 

gardena-strom-vykruteny-small.jpg

DOLOMITY sú najfotogenickejšou horskou oblasťou v Európe. Vydaj sa s nami na miesta, ktoré sú skutočným rajom pre každého fotografa krajiny! Expedícia je určená pre začínajúcich ako aj pokročilých krajinárskych fotografov, ktorí radi cestujú, spoznávajú nové miesta a chcú posunúť svoju tvorbu o niečo ďalej. Taktiež je vhodná pre všetkých nadšencov fotografie, ktorí chcú stráviť príjemné chvíle v uvoľnenej atmosfére s ľuďmi s rovnakými záujmami v dychberúcom prostredí Talianskych Dolomitov.

ORIENTAČNÝ PLÁN

EXPEDÍCIE:

DEŇ 1

Prvý deň našej foto-expedície zahájime po príjazde do Talianska večerným fotením jazera, ktoré nazývam aj ako "brána do Dolomitov". Týmto jazerom je nezameniteľné Lago Dobbiaco. Hneď potom sa ubytujeme a preberieme plán na najbižšie dni.

Dobbiaco-full.jpg

DEŇ 2

Východ slnka budeme fotiť pri krásnom jazere Lago Antorno. Po dofotení sa naraňajkujeme a vydáme sa pod najznámejšie vrcholy severných Dolomitov - majestátne Tre Cime. Keďže táto oblasť ponúka naozaj veľa možností na voľbu rôznych kompozícií (skalné útvary, potoky s pohoriami v pozadí a pod.), strávime tu celý deň. 

DEŇ 3

Počas tretieho dňa sa budeme pohybovať v oblasti, ktorá patrí medzi moje najobľúbenejšie v Dolomitoch. Sú ňou skalné veže známe ako Cinque Torri. Okrem týchto zaujímavých útvarov navštívime aj okolité miesta, ktoré sú mimoriadne fotogenické. Patria medzi ne jazero Lago Limides a priesmyk Passo Falzarego.

DEŇ 4

Skoro ráno sa vydáme na "foto-lov" do oblasti Alpe di Siusi, v ktorej sa budeme venovať viacerým kompozíciám. Po dofotení východu slnka a rannej zlatej hodinky si oddýchneme a presunieme sa do horského priesmyku "Passo Gardena", ktorý je v letnom období jednou z najkrajších foto-lokalít v Dolomitoch.

DEŇ 5

V predposledný deň našej foto-expedície budeme fotiť východ slnka v horskom priesmyku "Passo Giau", ktoré tiež ponúka veľké množstvo rôznych kompozícií. Po rannom fotení budú nasledovať lekcie postprocesu. Večerné fotenie prispôsobíme podmienkam.

DEŇ 6

Posledný deň expedície nás čaká fotenie východu slnka na neďalekom mieste po ktorom sa pobalíme, naraňajkujeme a poberieme domov. Tým sa naša expedícia končí.

Plán je iba orientačný. Jednotlivé lokality sa môžu meniť vzhľadom na predpoveď počasia. Toho sa ale nemusíš báť. Expedíciou ťa budú viesť lektori, ktorí vedia podmienky na horách dobre predvídať.

LEKTORI, KTORÍ ŤA BUDÚ EXPEDÍCIOU SPREVÁDZAŤ:

portret-Filip-Hrebenda.jpg

Volám sa Filip Hrebenda. Som fotograf zameraný na umeleckú fotografiu krajiny, najmä však horských oblastí. Moja tvorba je charakteristická citlivým využitím pestrých farieb, ktoré sa v prírode nachádzajú. Pomocou týchto farieb, zaujímavého svetla,  a práce s kreatívnou kompozíciou sa snažím čo najlepšie preniesť atmosféru fotených lokalít na diváka. Práve to je schopnosť, ktorú chcem každému účastníkovi workshopu, kurzu alebo expedície odovzdať. K foteniu som sa dostal pred rokmi vďaka vzťahu k horám a prírode, ktorý som mal už od mala. Keďže  bývam v oblasti, ktorá sa nachádza  blízko

Filip Hrebenda

slovenských  národných  parkov a  pekných pohorí, trávil som v nich dosť času. Preto som sa rozhodol, že tieto miesta stojí za to zachytiť v ich plnej kráse. Po niekoľkých rokoch sa na základe viacerých úspechov stala z koníčka profesia, ktorou sa v súčasnosti živím. Patrím medzi členov prestížnej "Asociácie Profesionálnych Fotografov Slovenska" (APFSR). Zároveň zastupujem viacero značiek v oblasti fotografie (Sony, f-stop, NiSi Filters, FocusNordic, Sirui, Vallerret, Lexar a Hähnel). Už roky sa venujem hlavne organizovaniu foto-kurzov a expedícií, ktoré sa konajú ako na Slovensku, tak aj vo viacerých častiach sveta. Na tejto práci ma najviac fascinuje to, že sa počas nej nachádzam na naozaj krásnych miestach obklopený divokou prírodou.   Navyše,  odovzdávať  svoje  skúsenosti  ľuďom  priamo “v teréne” ma baví.

NA EXPEDÍCIU SI SO SEBOU NEZABUDNI VZIAŤ:

FOTO-TECHNIKU

Fotoaparát (Manuálny režim)

Objektívy (ideálne širokouhlý a tele-zoom, no stačí aj setový objektív)

tripod-256x256_edited.png

Statív

sd-card-256x256_edited.png

Náhradné batérie do fotoap., SD karty, diaľková spúšť, čistenie a pod.

Foto-filtre (polarizačné a ND Filtre) sú veľkou výhodou pri fotení dlhších expozícií

OBLEČENIE A OBUV

Vhodnú obuv (nepremokavú)

Vhodné oblečenie - bunda, čiapka a pod. (ráno a večer bude chladno)

raincoat_edited.png

Pršiplášť / nepremokavá bunda

Čelovka (cestou na foto-lokalitu sa budeme pohybovať aj po tme)

CENA EXPEDÍCIE A ZĽAVY

Celková cena expedície je              .

599€

CENA ZAHŔŇA

Kompletné "know how" o krajinárskej fotografii založené na rokoch skúseností (bez zatajovania vlastných postupov)

Vedenie dvomi profesionálnymi lektormi počas celej expedície

Materiály použité počas expedície (prezentácie a pod.)

Ubytovanie v centre Dolomitov *

CENA NEZAHŔŇA

Dopravu (možnosť využiť formu 

spolujazdy s ďalšími účastníkmi

Parkovné náklady

Stravu, nápoje a suveníry

*  Keďže nie sme cestovnou kanceláriou, ubytovanie nie je súčasťou nami ponúkaných služieb. No aby sme boli ubytovaní spoločne, s rezerváciou ti veľmi radi pomôžeme. (Viac informácií mailom)

Kotva 1

REZERVÁCIA

Pre rezerváciu expedície, prosím vyplňte všetky povinné polia (označené hviezdičkou).

AKO TO NA EXPEDÍCII VYZERÁ?

bottom of page