top of page

FOTOGRAFICKÁ EXPEDÍCIA

ISLAND (Krajina ohňa a ľadu)

MIESTO KONANIA:

Island

TERMÍN EXPEDÍCIE:
9.9.2023 - 19.9.2023 (10 dní)

UBYTOVANIE:

Spoločné

DOPRAVA:

Letecká + Spoločná

CENA: 
1990€ 

FOTO1-aurora-JPEG-verzia.jpg

ISLAND - miesto, kde si oheň podáva ruku s ľadom. Nenechaj si utiecť nekonečnú krásu Islandu vo farbách jesene, to všetko počas 10 dňovej foto-expedície. Zaži čaro Islandu, kde si príroda píše scenár podľa seba, a teda ho aj často mení. Mesačný ostrov v Atlantickom oceáne so severskou klímou je skutočnou európskou exotikou. Krajina ohňa a ľadu, zeleného machu a čiernej lávy je plná hučiacich vodopádov, driemajúcich sopiek, rozľahlých ľadovcov a vybuchujúcich gejzírov - skutočný raj pre fotografa.

ČO ŤA NA EXPEDÍCII ČAKÁ?

FOTENIE

AKTÍVNEJ SOPEČNEJ

OBLASTI

Fotenie v aktívnej sopečnej oblasti je snom každého fotografa krajiny. Island je krajinou s vysokou sopečnou aktivitou. Ak v období termínu expedície bude niektorá z prístupných sopečných oblastí aktívna, čaká ťa nezabudnuteľný zážitok z fotenia tečúcej lávy a chŕliacich kráterov.

sopka4-small.jpg
03 Greetings from the earth bowels.jpg

FOTENIE

AURORY

Aurora Borealis alebo "polárna žiara" je jedným z najzaujímavejších javov, ktoré sa v prírode vyskytujú. September je mesiacom, kedy sa Aurora stáva v oblasti Islandu opäť viditeľnou. Sľúbiť to však nejde. Pri troche šťastia ju ale budeme môcť vidieť v plnej sile a zaradiť tak do svojho portfólia výborné nočné kúsky. 

FOTO1-aurora-JPEG-verzia.jpg
zelena-eystra.jpg

PLÁŽE A MOHUTNÉ VODOPÁDY

Island je plný mohutných fotogenických vodopádov a tajomných pláží. Počas našej expedície navštívime tie najfotogenickejšie z nich - mohutný Gullfoss, farebný Bruarfoss, známy Skógafoss, "neokukaný" Kvernufoss a ďalšie. Nevynecháme ani pláže Reynisfjara a takzvanú "Diamond beach".

gullfoss-z-hora2.jpg
kvernufoss-web.jpg
bruarfoss-farebna-web.jpg
Lucia-na-skale-web.jpg

HORY A

ĽADOVCE

Keďže veľkú časť Islandu pokrývajú ľadovce, nemôžeme ich počas našej foto-expedície vynechať. Navštívime najznámejšiu ľadovcovú lagúnu Jökulsárlón a ak sa nám bude chcieť, tak aj majestátny Svínafellsjökull. Najvýchodnejšou zastávkou expedície budú fotogenické pohoria Vestrahorn a Eystrahorn, ktoré sú známe svojimi strmými špicatými stenami. Sú to miesta, na ktorých sa budeš cítiť, akoby si stál/a na okraji sveta.

Glaciers
Rocky bat.jpg
eystrahorn-2.jpg

...A MNOHO ĎALŠIEHO

Prečo som neuviedol konkrétny plán expedície deň po dni? Na Islande to totiž nejde. Budeme sa riadiť hlavne počasím a podmienkami. Tvojimi lektormi ale budú dvaja skúsení fotografi, ktorí vedia, kam sa za akých podmienok oplatí ísť. To, či budú počas expedície chŕliť sopečné krátery alebo tancovať aurora zaručiť nevieme. Môžeš si však byť istý/istá, že táto foto-expedícia bude pre teba zážitkom, na ktorý nezabudneš do konca života! Odnesieš si z nej nielen zážitky ale aj zaujímavé fotografie a veľa nových skúsenonstí a cenných znalostí v oblasti krajinárskej fotografie. :-)

LEKTORI, KTORÍ ŤA BUDÚ EXPEDÍCIOU SPREVÁDZAŤ:

Kirk.self.jpg

Volám sa Filip Hrebenda. Som fotograf zameraný na umeleckú fotografiu krajiny, najmä však horských oblastí. Moja tvorba je charakteristická citlivým využitím pestrých farieb, ktoré sa v prírode nachádzajú. Pomocou týchto farieb, zaujímavého svetla,  a práce s kreatívnou kompozíciou sa snažím čo najlepšie preniesť atmosféru fotených lokalít na diváka. Práve to je schopnosť, ktorú chcem každému účastníkovi workshopu, kurzu alebo expedície odovzdať. K foteniu som sa dostal pred rokmi vďaka vzťahu k horám a prírode, ktorý som mal už od mala. Keďže  bývam v oblasti, ktorá sa nachádza  blízko

Filip Hrebenda

slovenských  národných  parkov a  pekných pohorí, trávil som v nich dosť času. Preto som sa rozhodol, že tieto miesta stojí za to zachytiť v ich plnej kráse. Po niekoľkých rokoch sa na základe viacerých úspechov stala z koníčka profesia, ktorou sa v súčasnosti živím. Patrím medzi členov prestížnej "Asociácie Profesionálnych Fotografov Slovenska" (APFSR). Zároveň zastupujem viacero značiek v oblasti fotografie (NiSi Filters, CEWE, FocusNordic, Sirui, Vallerret, Lexar a Hähnel). Už roky sa venujem hlavne organizovaniu foto-kurzov a expedícií, ktoré sa konajú ako na Slovensku, tak aj vo viacerých častiach sveta. Na tejto práci ma najviac fascinuje to, že sa počas nej nachádzam na naozaj krásnych miestach obklopený divokou prírodou.   Navyše,  odovzdávať  svoje  skúsenosti  ľuďom  priamo “v teréne” ma baví.

Volám sa Marian Kuric. Narodil som sa v roku 1981 v Lučenci, v neveľkom meste na juhu Slovenska. O fotografiu som sa začal zaujímať  v roku 2011. Najskôr len s túžbou zachytiť pekné momenty z výletov, či rodiny. Pozdejšie sa k tomu pridala chuť sa zlepšovať či už na mieste fotenia, alebo v spracovaní fotografie ako takej. Taký klasický príbeh, keď sa z hobby stane poslanie, kvôli ktorému som ochotný spávať vonku v zime,  v daždi, vetre aj niekoľko nocí po sebe. V súčasnosti sa venujem organizovaniu foto-kurzov a expedícií. Spolupracujem pri tom so značkou VFFoto - výrobcom fotografických filtrov.

800x800_Marian_Kuric.jpg

Marián Kuric

NA EXPEDÍCIU SI SO SEBOU NEZABUDNI VZIAŤ:

FOTO-TECHNIKU

Fotoaparát (Manuálny režim)

Objektívy (ideálne širokouhlý a tele-zoom, no stačí aj setový objektív)

tripod-256x256_edited.png

Statív

sd-card-256x256_edited.png

Náhradné batérie do fotoap., SD karty, diaľková spúšť, čistenie a pod.

Foto-filtre (polarizačné a ND Filtre) sú veľkou výhodou pri fotení dlhších expozícií

OBLEČENIE A OBUV

Vhodnú obuv (nepremokavú)

+ odporúčame gumáky

Vhodné oblečenie - bunda, čiapka, rukavice a pod. (v septembri bude na Islande chladno)

raincoat_edited.png

Pršiplášť / nepremokavá bunda a nepremokavé nohavice

Čelovka (počas nočného fotenia sa určite hodí)

CENA EXPEDÍCIE

Celková cena expedície je                . 

1990€

CENA ZAHŔŇA

Kompletné "know how" o krajinárskej fotografii založené na rokoch skúseností (bez zatajovania vlastných postupov)

Vedenie dvomi profesionálnymi lektormi počas celej expedície

Materiály použité počas expedície (prezentácie a pod.)

Prenájom áut

Tankovanie počas expedície

Pohodlné ubytovanie vždy blízko fotených lokalít*

CENA NEZAHŔŇA

Spiatočné letenky do Reykjavíku (s rezerváciou leteniek pomôžeme)

Stravu, nápoje a suveníry (Súčasťou niektorých ubytovacích zariadení bubdú zrejme raňajky v cene)

Cestovné / úrazové poistenie ani náklady spojené s nečakanými udalosťami

*  Keďže nie sme cestovnou kanceláriou, ubytovanie nie je súčasťou nami ponúkaných služieb. No aby sme boli ubytovaní spoločne, rezerváciu radi zabezpečíme. (Viac informácií mailom)

Kotva 1

REZERVÁCIA

Pre rezerváciu expedície, prosím vyplňte všetky povinné polia (označené hviezdičkou), vrátane kolónky "Termín expedície" (Kvôli lepšej organizácii). Rezervácia sa stáva záväznou až po vyplnení stručného formulára, ktorý obdržíte mailom po odoslaní Rezervácie.

AKO TO NA EXPEDÍCII VYZERÁ?

bottom of page