top of page

FOTOGRAFICKÁ EXPEDÍCIA
ZIMNÉ LOFOTY

MIESTO KONANIA:
Lofoty / Nórsko

TERMÍN EXPEDÍCIE:
31.01.2025 - 07.02.2025
(8 dní)

UBYTOVANIE:

Spoločné

DOPRAVA:

Letecká + Spoločná

CENA: 
1790 € 

aurora-full.jpg

Každý milovník prírody by mal aspoň raz za život vidieť polárnu žiaru. Rovnako tak každý krajinár by mal mať vo svojom portfóliu aspoň jednu jej fotku. Teraz máš na to vynikajúcu príležitosť! Nenechaj si ujsť fotografickú expedíciu "ZIMNÉ LOFOTY", ktorá sa uskutoční na mieste kde sa tento vzácny jav vyskytuje naozaj často - v krásnych fjordoch Nórskych Lofotov. Lofoty sú miesto plné tradičných rybárskych dediniek, majestátnych skalných vrcholov týčiacich sa priamo z oceánu a nekonečných skalných pláží. Zvlášť v zimnom období, kedy sú hory a útesy pokryté čerstvým snehom je toto miesto skutočným rajom pre krajinárskeho fotografa. Okrem fotenia polárnej žiary sa samozrejme zameriame aj na východy a západy slnka  - vďaka tomu bude pre teba táto foto-expedícia nezabudnuteľným zážitkom!

Kotva 2

ČO ŤA NA EXPEDÍCII ČAKÁ?

FOTENIE HÔR A FJORDOV

Fotenie v nórskych fjordoch je nezabudnuteľným zážitkom. Špicaté zasnežené vrcholy, majestátny oceán a zamrznuté jazerá z tejto oblasti robia raj pre krajinárskeho fotografa.

Reine
Beach drama
šupa-svetlo-lofoty.jpg

FOTENIE

AURORY

Aurora Borealis alebo "polárna žiara" je jedným z najzaujímavejších javov, ktoré sa v prírode vyskytujú. Február je mesiacom, kedy sa Aurora stáva v oblasti Lofotov mimoriadne viditeľnou. Sľúbiť to však nejde. Pri troche šťastia ju ale budeme môcť vidieť v plnej sile a zaradiť tak do svojho portfólia výborné nočné kúsky. 

The Fjord guardian
Road to Lofoten
SKAGSANDEN1-web.jpg

...A MNOHO ĎALŠIEHO

Prečo som neuviedol konkrétny plán expedície deň po dni? Na Lofotoch to totiž nejde. Zvlášť v zime. Budeme sa riadiť hlavne počasím a podmienkami. Tvojimi lektormi ale budú dvaja skúsení fotografi, ktorí vedia, kam sa za akých podmienok oplatí ísť. Môžeš si byť istý/istá, že táto foto-expedícia bude pre teba zážitkom, na ktorý nezabudneš do konca života! Odnesieš si z nej nielen zážitky ale aj zaujímavé fotografie a veľa nových skúsenonstí a cenných znalostí v oblasti krajinárskej fotografie. :-)

LEKTORI, KTORÍ ŤA BUDÚ EXPEDÍCIOU SPREVÁDZAŤ:

Kirk.self.jpg

Volám sa Filip Hrebenda. Som fotograf zameraný na umeleckú fotografiu krajiny, najmä však horských oblastí. Moja tvorba je charakteristická citlivým využitím pestrých farieb, ktoré sa v prírode nachádzajú. Pomocou týchto farieb, zaujímavého svetla,  a práce s kreatívnou kompozíciou sa snažím čo najlepšie preniesť atmosféru fotených lokalít na diváka. Práve to je schopnosť, ktorú chcem každému účastníkovi workshopu, kurzu alebo expedície odovzdať. K foteniu som sa dostal pred rokmi vďaka vzťahu k horám a prírode, ktorý som mal už od mala. Keďže  bývam v oblasti, ktorá sa nachádza  blízko

Filip Hrebenda

slovenských  národných  parkov a  pekných pohorí, trávil som v nich dosť času. Preto som sa rozhodol, že tieto miesta stojí za to zachytiť v ich plnej kráse. Po niekoľkých rokoch sa na základe viacerých úspechov stala z koníčka profesia, ktorou sa v súčasnosti živím. Patrím medzi členov prestížnej "Asociácie Profesionálnych Fotografov Slovenska" (APFSR). Zároveň zastupujem viacero značiek v oblasti fotografie (f-stop, NiSi Filters, CEWE, FocusNordic, Sirui, Vallerret, Lexar a Hähnel). Už roky sa venujem hlavne organizovaniu foto-kurzov a expedícií, ktoré sa konajú ako na Slovensku, tak aj vo viacerých častiach sveta. Na tejto práci ma najviac fascinuje to, že sa počas nej nachádzam na naozaj krásnych miestach obklopený divokou prírodou.   Navyše,  odovzdávať  svoje  skúsenosti  ľuďom  priamo “v teréne” ma baví.

Volám sa Marian Kuric. Narodil som sa v roku 1981 v Lučenci, v neveľkom meste na juhu Slovenska. O fotografiu som sa začal zaujímať  v roku 2011. Najskôr len s túžbou zachytiť pekné momenty z výletov, či rodiny. Pozdejšie sa k tomu pridala chuť sa zlepšovať či už na mieste fotenia, alebo v spracovaní fotografie ako takej. Taký klasický príbeh, keď sa z hobby stane poslanie, kvôli ktorému som ochotný spávať vonku v zime,  v daždi, vetre aj niekoľko nocí po sebe. V súčasnosti sa venujem organizovaniu foto-kurzov a expedícií. Spolupracujem pri tom so značkou VFFoto - výrobcom fotografických filtrov.

800x800_Marian_Kuric.jpg

Marián Kuric

NA EXPEDÍCIU SI SO SEBOU NEZABUDNI VZIAŤ:

FOTO-TECHNIKU

Fotoaparát (Manuálny režim)

Objektívy (ideálne širokouhlý a tele-zoom, no stačí aj setový objektív)

tripod-256x256_edited.png

Statív

sd-card-256x256_edited.png

Náhradné batérie do fotoap., SD karty, diaľková spúšť, čistenie a pod.

Foto-filtre (polarizačné a ND Filtre) sú veľkou výhodou pri fotení dlhších expozícií

OBLEČENIE A OBUV

Vhodnú obuv (nepremokavú)

+ odporúčame gumáky

Vhodné oblečenie - bunda, čiapka, rukavice a pod. (v septembri bude na Islande chladno)

raincoat_edited.png

Pršiplášť / nepremokavá bunda a nepremokavé nohavice

Čelovka (počas nočného fotenia sa určite hodí)

CENA EXPEDÍCIE

Celková cena expedície je                . 

1790€

CENA ZAHŔŇA

Kompletné "know how" o krajinárskej fotografii založené na rokoch skúseností (bez zatajovania vlastných postupov)

Vedenie dvomi profesionálnymi lektormi počas celej expedície

Materiály použité počas expedície (prezentácie a pod.)

Prenájom áut

Tankovanie počas expedície

Pohodlné ubytovanie vždy blízko fotených lokalít*

CENA NEZAHŔŇA

Spiatočné letenky (s rezerváciou leteniek pomôžeme)

Stravu, nápoje a suveníry (Súčasťou niektorých ubytovacích zariadení bubdú zrejme raňajky v cene)

Cestovné / úrazové poistenie ani náklady spojené s nečakanými udalosťami

*  Keďže nie sme cestovnou kanceláriou, ubytovanie nie je súčasťou nami ponúkaných služieb. No aby sme boli ubytovaní spoločne, rezerváciu radi zabezpečíme. (Viac informácií mailom)

Kotva 1

REZERVÁCIA

Pre rezerváciu expedície, prosím vyplňte všetky povinné polia (označené hviezdičkou), vrátane kolónky "Termín expedície" (Kvôli lepšej organizácii). Rezervácia sa stáva záväznou až po vyplnení stručného formulára, ktorý obdržíte mailom po odoslaní Rezervácie.

bottom of page