top of page

FOTOGRAFICKÁ EXPEDÍCIA
ROZKVITNUTÉ DOLOMITY

MIESTO KONANIA:

Dolomity / Taliansko

TERMÍN EXPEDÍCIE:
27.7.2024 - 01.8.2024 (6 dní)

UBYTOVANIE:
Hotel v centre Dolomitov

DOPRAVA:

Autami - Spoločná

CENA: 
599€ 

giau1.jpg

DOLOMITY sú najfotogenickejšou horskou oblasťou v Európe. Vydaj sa s nami na miesta, ktoré sú skutočným rajom pre každého fotografa krajiny! Expedícia je určená pre začínajúcich ako aj pokročilých krajinárskych fotografov, ktorí radi cestujú, spoznávajú nové miesta a chcú posunúť svoju tvorbu o niečo ďalej. Taktiež je vhodná pre všetkých nadšencov fotografie, ktorí chcú stráviť príjemné chvíle v uvoľnenej atmosfére s ľuďmi s rovnakými záujmami v dychberúcom prostredí Talianskych Dolomitov.

ORIENTAČNÝ PLÁN

EXPEDÍCIE:

DEŇ 1

Prvý deň našej foto-expedície zahájime po príjazde do Talianska večerným fotením v horskom sedle, ktoré je mimoriadne fotogenické. Po fotení si dáme spoločnú uvítaciu taliansku pizzu.

gardena-strom-vykruteny-small.jpg
gardena-plech-small.jpg

DEŇ 2

Východ slnka budeme fotiť na krásnych horských lúkach známych ako Alpe di Siusi. Táto oblasť aj v letných mesiacoch ponúka veľa fotogenických pohľadov. Od ubytovania máme tieto miesta doslova "na skok". Odpoludnia si nájdeme ďalšie zaujímavé kompozície.

DEŇ 3

Počas tretieho dňa sa budeme pohybovať v oblasti, ktorá patrí medzi moje najobľúbenejšie v Dolomitoch. Sú ňou skalné veže známe ako Cinque Torri. Okrem týchto zaujímavých útvarov navštívime aj okolité miesta, ktoré sú mimoriadne fotogenické. Patria medzi ne jazero Lago Limides a priesmyk Passo Falzarego.

dolomity-falzarego-small.jpg

DEŇ 4

Skoro ráno sa vydáme na "foto-lov" do priesmyku Passo Giau, v ktorom si nájdeme zaujímavé rozkvitnuté kompozície. Odpoludnia sa vydáme do ďalšej z nádherných horských lokalít - oblasti Tre Cime, kde nafotíme jeden z najkrajších vrcholov sveta - Tre Cime di Lavaredo.

giau1.jpg
Three-giants-small.jpg
passo-giau-velka-pano-2-small_edited.jpg

DEŇ 5 - 6

Počas ďalších dvoch dní navštívime ďalšie menej známe miesta, ktoré sú ale z pohľadu fotografa veľmi zaujímavé. Plánovať budeme samozrejme podľa podmienok. V rámci týchto dní nás čakajú aj lekcie postprocesu.

baita-segantini-2-small.jpg

Plán je iba orientačný. Jednotlivé lokality sa môžu meniť vzhľadom na predpoveď počasia. Toho sa ale nemusíš báť. Expedíciou ťa bude viesť lektor, ktorý vie podmienky na horách dobre predvídať.

LEKTORI, KTORÍ ŤA BUDÚ EXPEDÍCIOU SPREVÁDZAŤ:

Kirk.self.jpg

Volám sa Filip Hrebenda. Som fotograf zameraný na umeleckú fotografiu krajiny, najmä však horských oblastí. Moja tvorba je charakteristická citlivým využitím pestrých farieb, ktoré sa v prírode nachádzajú. Pomocou týchto farieb, zaujímavého svetla,  a práce s kreatívnou kompozíciou sa snažím čo najlepšie preniesť atmosféru fotených lokalít na diváka. Práve to je schopnosť, ktorú chcem každému účastníkovi workshopu, kurzu alebo expedície odovzdať. K foteniu som sa dostal pred rokmi vďaka vzťahu k horám a prírode, ktorý som mal už od mala. Keďže  bývam v oblasti, ktorá sa nachádza  blízko

Filip Hrebenda

slovenských  národných  parkov a  pekných pohorí, trávil som v nich dosť času. Preto som sa rozhodol, že tieto miesta stojí za to zachytiť v ich plnej kráse. Po niekoľkých rokoch sa na základe viacerých úspechov stala z koníčka profesia, ktorou sa v súčasnosti živím. Patrím medzi členov prestížnej "Asociácie Profesionálnych Fotografov Slovenska" (APFSR). Zároveň zastupujem viacero značiek v oblasti fotografie (Sony, f-stop, NiSi Filters, FocusNordic, Sirui, Vallerret, Lexar a Hähnel). Už roky sa venujem hlavne organizovaniu foto-kurzov a expedícií, ktoré sa konajú ako na Slovensku, tak aj vo viacerých častiach sveta. Na tejto práci ma najviac fascinuje to, že sa počas nej nachádzam na naozaj krásnych miestach obklopený divokou prírodou.   Navyše,  odovzdávať  svoje  skúsenosti  ľuďom  priamo “v teréne” ma baví.

NA EXPEDÍCIU SI SO SEBOU NEZABUDNI VZIAŤ:

FOTO-TECHNIKU

Fotoaparát (Manuálny režim)

Objektívy (ideálne širokouhlý a tele-zoom, no stačí aj setový objektív)

tripod-256x256_edited.png

Statív

sd-card-256x256_edited.png

Náhradné batérie do fotoap., SD karty, diaľková spúšť, čistenie a pod.

Foto-filtre (polarizačné a ND Filtre) sú veľkou výhodou pri fotení dlhších expozícií

OBLEČENIE A OBUV

Vhodnú obuv (nepremokavú)

Vhodné oblečenie - bunda, čiapka a pod. (ráno a večer bude chladno)

raincoat_edited.png

Pršiplášť / nepremokavá bunda

Čelovka (cestou na foto-lokalitu sa budeme pohybovať aj po tme)

CENA EXPEDÍCIE A ZĽAVY

Celková cena expedície je              . 

599€

CENA ZAHŔŇA

Kompletné "know how" o krajinárskej fotografii založené na rokoch skúseností (bez zatajovania vlastných postupov)

Vedenie profesionálnym lektorom počas celej expedície

Materiály použité počas expedície (prezentácie a pod.)

Ubytovanie v centre Dolomitov *

CENA NEZAHŔŇA

Dopravu (možnosť využiť formu 

spolujazdy s ďalšími účastníkmi)

Parkovné náklady

Stravu, nápoje a suveníry

*  Keďže nie sme cestovnou kanceláriou, ubytovanie nie je súčasťou nami ponúkaných služieb. No aby sme boli ubytovaní spoločne, vyriešili sme to za teba (Viac informácií mailom)

Kotva 1

REZERVÁCIA

Pre rezerváciu expedície, prosím vyplňte všetky povinné polia (označené hviezdičkou)

AKO TO NA EXPEDÍCII VYZERÁ?

bottom of page