top of page

FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP
VRCHOLOVÉ DOBRODRUŽSTVO

hiking-icon-22_edited.png

MIESTO KONANIA:
Rysy / Vysoké Tatry

TERMÍN WORKSHOPU:
01.09.2023 - 03.09.2023

UBYTOVANIE:
Chata pod Rysmi

NÁROČNOSŤ:

CENA: 
189€

chata-pod-rysmi.small.jpg

RYSY a dolina, ktorá ku nim vedie sú mimoriadne fotogenické časti Vysokých Tatier. Navyše, Rysy sú najvyšším dostupným vrcholom Tatier, pri ktorom nepotrebujete horského vodcu. Vyber sa so mnou zachytiť čaro vysokých hôr na tieto miesta. Workshop je určený pre začínajúcich ako aj pokročilých krajinárskych fotografov, ktorí chcú posunúť svoju tvorbu o niečo ďalej a naučiť sa odfotiť nie len to čo vidíme, ale hlavne to, čo v danej chvíli cítime, čo je zmyslom fine art krajinárskej fotografie. Taktiež je vhodný pre všetkých fotografov, ktorí chcú stráviť príjemné chvíle v uvoľnenej atmosfére s ľuďmi s rovnakými záujmami v krásnej Tatranskej prírode. POZOR: Jedná sa o workshop, ktorý je vhodný len pre tých, ktorí majú aspoň nejaké skúsenosti s hhorským terénom a pohybom v ňom. Na druhú stranu, nie je vyžadovaná nejaká nadpriemerná kondícia.

ORIENTAČNÝ PLÁN

WORKSHOPU:

DEŇ 1

Prvý deň nášho workshopu zahájime stretávkou na parkovisku na Štrbskom plese, ktoré je východiskovým bodom na trase ku chate pod Rysmi, na ktorej budeme ubytovaní. Na chate sa ubytujeme, preberieme plán na najbližšie dni a vzhľadom na podmienky buď preberieme základnú teóriu alebo nafotíme západ slnka v sedle "Váha", ktoré je od chaty vzdialené len na cca 20" pešo.

chata-pod-rysmi.small.jpg

DEŇ 2

Skoro ráno sa vyberieme na vrchol Rysov, z ktorého budeme fotiť východ slnka a rannú zlatú hodinku. Z vrcholu Rysov sú fotogenické scenérie naozaj na každú stranu. Budeme teda mať čo robiť. V priebehu dňa sa budeme v krátkosti venovať umeleckej teórii a postprocesu. V závislosti od podmienok sa vyberieme nafotiť aj západ slnka.

Downslope-wind(jpg).jpg
rysy-sneh2-small.jpg
Zlaté-ostrovy.jpg

DEŇ 3

Tretí deň zahájime fotením východu slnka v sedle "Váha" alebo opäť na vrchole podľa podmienok. Po rannom fotení si dáme na chate raňajky, posledné lekcie postprocesu a poberieme sa spolu späť na parkovisko na Štrbskom plese.

pano-s-foregroundom-rysy-small.jpg
rysy-skladacka2-small.jpg

Plán je iba orientačný. Jednotlivé časy a lokality sa môžu meniť vzhľadom na predpoveď počasia. Toho sa ale nemusíš báť. Workshopom ťa bude viesť lektor, ktorý vie podmienky na horách dobre predvídať.

​ČO SA NA WORKSHOPE NAUČÍŠ?

WORKSHOPOM ŤA BUDE SPREVÁDZAŤ:

Kirk.self.jpg

Volám sa Filip Hrebenda. Som fotograf zameraný na umeleckú fotografiu krajiny, najmä však horských oblastí. Moja tvorba je charakteristická citlivým využitím pestrých farieb, ktoré sa v prírode nachádzajú. Pomocou týchto farieb, zaujímavého svetla,  a práce s kreatívnou kompozíciou sa snažím čo najlepšie preniesť atmosféru fotených lokalít na diváka. Práve to je schopnosť, ktorú chcem každému účastníkovi workshopu, kurzu alebo expedície odovzdať. K foteniu som sa dostal pred rokmi vďaka vzťahu k horám a prírode, ktorý som mal už od mala. Keďže  bývam v oblasti, ktorá sa nachádza  blízko

Filip Hrebenda

slovenských  národných  parkov a  pekných pohorí, trávil som v nich dosť času. Preto som sa rozhodol, že tieto miesta stojí za to zachytiť v ich plnej kráse. Po niekoľkých rokoch sa na základe viacerých úspechov stala z koníčka profesia, ktorou sa v súčasnosti živím. Patrím medzi členov prestížnej "Asociácie Profesionálnych Fotografov Slovenska" (APFSR). Zároveň zastupujem viacero značiek v oblasti fotografie (f-stop, NiSi Filters, FocusNordic, Sirui, Vallerret, Lexar a Hähnel). Už roky sa venujem hlavne organizovaniu foto-kurzov a expedícií, ktoré sa konajú ako na Slovensku, tak aj vo viacerých častiach sveta. Na tejto práci ma najviac fascinuje to, že sa počas nej nachádzam na naozaj krásnych miestach obklopený divokou prírodou.   Navyše,  odovzdávať  svoje  skúsenosti  ľuďom  priamo “v teréne” ma baví.

NA WORKSHOP SI SO SEBOU NEZABUDNI VZIAŤ:

FOTO-TECHNIKU

Fotoaparát (Manuálny režim)

Objektívy (ideálne širokouhlý a tele-zoom, no stačí aj setový objektív)

tripod-256x256_edited.png

Statív

sd-card-256x256_edited.png

Náhradné batérie do fotoap., SD karty, diaľková spúšť, čistenie a pod.

Foto-filtre (polarizačné a ND Filtre) sú veľkou výhodou pri fotení dlhších expozícií

OBLEČENIE A OBUV

Vhodnú obuv (nepremokavú)

Vhodné oblečenie - bunda, čiapka a pod. (ráno a večer bude chladno)

raincoat_edited.png

Pršiplášť / nepremokavá bunda

Čelovka (cestou na foto-lokalitu sa budeme pohybovať aj po tme)

CENA WORKSHOPU A ZĽAVY

Celková cena workshopu je              . 

189€

CENA ZAHŔŇA

Kompletné "know how" o krajinárskej fotografii založené na rokoch skúseností (bez zatajovania vlastných postupov)

Vedenie profesionálnym lektorom, ktorý lokality veľmi dobre pozná

Materiály použité počas workshopu ("Príručka pre krajinára")

CENA NEZAHŔŇA

Dopravu (možnosť využiť formu 

spolujazdy s ďalšími účastníkmi)

Parkovné náklady

Stravu, nápoje a suveníry

Ubytovanie

Keďže nevlastním cestovnú kanceláriu, ubytovanie nie je súčasťou mnou ponúkaných služieb. No aby sme boli ubytovaní spoločne, s rezerváciou ubytovania ti veľmi rád pomôžem. (Viac informácií mailom)

Kotva 1

REZERVÁCIA

Pre rezerváciu workshopu, prosím vyplňte všetky povinné polia (označené hviezdičkou), vrátane kolónky "Termín expedície" (Kvôli lepšej organizácii). Rezervácia sa stáva záväznou až po vyplnení stručného formulára, ktorý obdržíte mailom po odoslaní Rezervácie.

AKO TO NA WORKSHOPE VYZERÁ?