top of page

FOTOGRAFICKÁ EXPEDÍCIA
TENERIFE A LA PALMA

MIESTO KONANIA:
Tenerife / La Palma
​Španielsko

TERMÍN EXPEDÍCIE:
UŽ ČOSKORO!
(9 dní)

UBYTOVANIE:
Spoločné

DOPRAVA:
Letecká + Spoločná

CENA: 
1250€ (Možné uplatnenie zliav)

QueensShoeSMALL2.jpg

LA PALMA - Raj pre astronómov. Len pár miest na našej planéte si zaslúži takéto pomenovanie. No a La Palma, či inak zvaná La Isla Bonita je rozhodne jedným z nich. Vďaka nízkej úrovni svetelného znečistenia a prísnym pravidlám v “Reserva Starlight” krajina ponúka nesmierne veľa nádherných pohľadov k tmavému nebu a prírodným klenotom. Vo výške okolo 2.300 mnm, keď sa extrémne čistý vzduch stretne s inverziou v dolinách, vesmír navôkol vynikne v celej svojej kráse. Unikátna vulkanická krajina kaldery Caldera de Taburiente oblopená miliónmi hviezd, Galaxiou a emisnými hmlovinami, či objektmi Slnečnej sústavy - to je niečo, čo si nemôžete nechať ujsť!

TENERIFE - K La Palme tak blízka, no zároveň rozdielna krajina. Národný park Teide, ktorý navštívime, Vás doslova pohltí svojimi skalnými sopečnými útvarmi. Obrovské množstvo unikátnych pohľadov vytvorených prírodou a sopkou Pico del Teide ponúka množstvo kompozícii na dennú i nočnú fotografiu. Všetko navyše veľmi dobre prístupné priamo autom. Pri dobrých podmienkach sa môžete tešiť aj na nočnú oblohu obsiatu hviezdami a Mliečnou cestou.

ČO ŤA NA EXPEDÍCII ČAKÁ?

FOTENIE NOČNEJ OBLOHY

La Palma a Tenerife sú rajom pre každého astro-fotografa. Preto sa počas expedície zameriame na fotenie nočnej oblohy na najfotogenickejších miestach týchto španielskych ostrovov.

HeavenOnEarth2SMALL.jpg

DENNÉ FOTENIE

Tešiť sa môžeš samozrejme aj na denné fotenie farebných východov/západov slnka. Vďaka tomu si z expedície domov donesieš skutočne širokú paletu zaujímavých krajinárskych fotografií

LEKCIE SPRACOVANIA FOTOGRAFIÍ

Súčasťou expedície budú aj lekcie spracovania dennej a nočnej fotografie, vďaka čomu získajú snímky, ktoré zhotovíš úplne nový rozmer. Expedíciou ťa budú sprevádzať dvaja skúsení lektori.

LEKTORI, KTORÍ ŤA BUDÚ EXPEDÍCIOU SPREVÁDZAŤ:

Kirk.self.jpg

Volám sa Filip Hrebenda. Som fotograf zameraný na umeleckú fotografiu krajiny, najmä však horských oblastí. Moja tvorba je charakteristická citlivým využitím pestrých farieb, ktoré sa v prírode nachádzajú. Pomocou týchto farieb, zaujímavého svetla,  a práce s kreatívnou kompozíciou sa snažím čo najlepšie preniesť atmosféru fotených lokalít na diváka. Práve to je schopnosť, ktorú chcem každému účastníkovi workshopu, kurzu alebo expedície odovzdať. K foteniu som sa dostal pred rokmi vďaka vzťahu k horám a prírode, ktorý som mal už od mala. Keďže  bývam v oblasti, ktorá sa nachádza  blízko

Filip Hrebenda

slovenských  národných  parkov a  pekných pohorí, trávil som v nich dosť času. Preto som sa rozhodol, že tieto miesta stojí za to zachytiť v ich plnej kráse. Po niekoľkých rokoch sa na základe viacerých úspechov stala z koníčka profesia, ktorou sa v súčasnosti živím. Patrím medzi členov prestížnej "Asociácie Profesionálnych Fotografov Slovenska" (APFSR). Zároveň zastupujem viacero značiek v oblasti fotografie (NiSi Filters, CEWE, FocusNordic, Sirui, Vallerret, Lexar a Hähnel). Už roky sa venujem hlavne organizovaniu foto-kurzov a expedícií, ktoré sa konajú ako na Slovensku, tak aj vo viacerých častiach sveta. Na tejto práci ma najviac fascinuje to, že sa počas nej nachádzam na naozaj krásnych miestach obklopený divokou prírodou.   Navyše,  odovzdávať  svoje  skúsenosti  ľuďom  priamo “v teréne” ma baví.

Narodil sa v roku 1994 v Košiciach. Od detstva bol fascinovaný nočnou oblohou. Stále sa zaujímal o vesmírne tajomstvá a pozoroval zaujímavé úkazy v podobe zatmení, či meteorických rojov.  Fascinovalo ho, keď prvý krát namieril objektív starej zrkadlovky k nočnej oblohe a zistil, koľko objektov fotoaparát zachytil, oproti pohľadu voľným okom, čo ho priviedlo do sveta astrofotografie. Jeho najväčšou vášňou je fotografovanie nočnej oblohy v kombinácii s krásou, ktorú príroda “ponúka”. Jeho fotografie už päťkrát vyhrali snímku dňa APOD v NASA a päťkrát geovedeckú snímku dňa EPOD. Objavili sa však aj v 

Tomas.jpg

magazíne BBC Sky At Night, v galérii organizácie The World At Night, magazíne International Meteor Organization, či fínskom magazíne Tähdet ja avaruus. Obleteli tak celý svet. Fotografie okrem iného pravidelne publikuje vo vedecko-technickom magazíne Quark. Okrem fotografie sa venuje písaniu článkov, či popularizácii astronómie v podobe prenosného planetária, kde sa okrem samotného chodu aktívne podiela na tvorbe programov, či prednášok pre deti aj dospelých. Okrem toho študuje astronómiu na Slovenskej ústrednej hvezdárni v Hurbanove a vo svojom voľnom čase sa neustále snaží zdokonaľovať vo sfére pozorovacej techniky, fotografovania a čerpania nových poznatkov zo sveta prírodných vied.

Tomáš Slovinský

NA EXPEDÍCIU SI SO SEBOU NEZABUDNI VZIAŤ:

FOTO-TECHNIKU

Fotoaparát (Manuálny režim)

Objektívy (Odporúčame vziať si aj širokouhhlý svetelný objektív)

tripod-256x256_edited.png

Statív

sd-card-256x256_edited.png

Náhradné batérie do fotoap., SD karty, diaľková spúšť, čistenie a pod.

Foto-filtre (polarizačné a ND Filtre) sú veľkou výhodou pri fotení dlhších expozícií - nie však nutnosťou

OBLEČENIE A OBUV

Vhodnú obuv

Vhodné oblečenie

Čelovka (S možnosťou prepnutia do režimu "červeného svetla")

CENA EXPEDÍCIE A ZĽAVY

Celková cena expedície je                . Ak k sebe zoženieš niekoho ako ďalšieho účastníka foto-expedície, obaja získate zľavu po            .

1250€

20€

CENA ZAHŔŇA

Kompletné "know how" o krajinárskej.   fotografii  a astrofotografii založené na rokoch skúseností (bez zatajovania vlastných postupov)

Vedenie dvomi profesionálnymi lektormi počas celej expedície

Materiály použité počas expedície (prezentácie a pod.)

Prenájom áut

Tankovanie a náklady na trajekty počas expedície

Pohodlné ubytovanie vždy blízko fotených lokalít*

CENA NEZAHŔŇA

Spiatočné letenky (s rezerváciou leteniek pomôžeme)

Stravu, nápoje a suveníry 

Cestovné / úrazové poistenie ani náklady spojené s nečakanými udalosťami

S NAMI CESTUJEŠ BEZ RIZIKA!

V prípade, že nebude kvôli pandemickej situácii možné vycestovať a expedícia sa tým odloží, bude ti vrátená vyplatená čiastka za expedíciu.

*  Keďže nie sme cestovnou kanceláriou, ubytovanie nie je súčasťou nami ponúkaných služieb. No aby sme boli ubytovaní spoločne, rezerváciu radi zabezpečíme. (Viac informácií mailom)

Kotva 1

REZERVÁCIA

Pre rezerváciu expedície, prosím vyplňte všetky povinné polia (označené hviezdičkou), vrátane kolónky "Termín expedície" (Kvôli lepšej organizácii). Rezervácia sa stáva záväznou až po vyplnení stručného formulára, ktorý obdržíte mailom po odoslaní Rezervácie.

bottom of page